Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sznobizmus az hogy engem...

Sznobizmus az hogy engem nagyon fölidegesít amikor valaki ketchupot rak a bolognai spagettibe?

Figyelt kérdés

2019. aug. 10. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, te a pincér vagy az új Ed Sheeran-es heinz reklámból.
2019. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Empátia hiány, nárcizmus, nem feltétlen sznobizmus, de hétköznapi nyelvek annak is nevezhető, amikor valaki megpróbál mások életére ráerőltetni kényszeresen egy másfajta, saját maga által létrehozott, vagy külső kényszer miatt maga által is tanult értékrendet.


Mások hibáinak elfogadása, felnőttes viselkedés. Ennek a felnőttes viselkedésnek a hiánya, ha ízlések miatt ideges leszel, amit okozhat belső feszültség, tanult viselkedés, de akár személyiség zavar is.


Engem apám konkrétan ököllel vert azért, mert a tojás rántottára "kecsapot" raktam. Nem a sznob szó jutott eszembe, amikor ezt csinálta. Főleg azért, mert ekkor 7 éves voltam és nem ismertem ezt a szót. Ami eszembe jutott az az indokoltlan, bantalmazó, rossz akaró, rossz indulatú, indulatos, félelmetes. Ő azzal érvelt, hogy az úgy nem lehet finom és elrontja az ízeket és nem azért dolgozott ennyit, hogy valaki kecsapot rakjon a rántottára. (felnőtt fejjel erősen ironikus, hogy valaki sokat dolgozott egy rántottán és teljesen szubjektív dolog a "finom" kifejezés pláne egy gyerek és egy felnőtt esetén, akiknek kimutathatóan mások az izlelő bimbóinak fejlettségi és elöregedettségi szintjei stb)



Benned is indulat szabadul fel ilyenkor?

A kérdésed alapján ennek az indulatnak megkérdőjelezed a létjogosultságát? Jól értem?

Gondolkodtál azon, hogy Honnan fakad ez az indulat?

Merre irányul ez az indulat?

Hogyan vesethetnéd le ezt az indulatot? (Ha elmennél emiatt a tetlegességig, érdemes kezelni az esetet. Ha "csak" kiabálnál szívesen, akkor is érdemes erről komolyabban beszélni, legalább haverokkal, esetleg kitenni magadat tudatosan ilyen kényszereknek, akár kipróbálni, hogy jobban tudd kezelni a helyzetet. Ha egy nagy levegővel, vagy 10ig számolással el tudod engedni, elég elgondolkodni rajta. Ha ennél is kevesebbel el tudod engedni, akkor nincs gáz, csak szonb vagy ;) ami teljesen rendben van, mostmár ezt is tudod magadról.)

2019. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az önmagában, hogy "idegállapotba gyüssz" tőle, az még nem, csak ha mondjuk meg is szólod ezért a másikat; de úgy, hogy ilyen kioktatóan , számonkérően; mert ha egyébként tudod neki ezt kedvesen is a tudtára adni, vagy nem szólsz bele, mert végtéreis "ődóga", akkor semmi baj nincsen. A többi már csak gusztus kérdése, mert ha például véletlenül szólod el magad; de nem kötekvésből, akkor megintcsak nincsen semmi baj. :) Szóval önmagában ez még nem, de ha már lenézed, meg elutasítod a másik embert, aki így csinálja, neki ez a szokása, neki ez a "módi", akkor szerintem az már talán az. A lényeg az, hogy ne hordd fenn az orrodat, meg ne legyen ilyen "felsőbbrendűség érzeted." Mert konkrétan attól, hogy ő úgy eszi, attól még nem lesz kevesebb ember. Tehát ő nem fog kevesebbet érni. Ugyanúgy megmaradnak a belső értékei, pl a kedvessége; jószándékúsága, stb.
2019. aug. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
70%
nem sznob, csak undi. egyatalan nem illik hozza. bar van aki a sultkrumplit is shake-be martogatja :D olaszoknal azert ezt ne reklamozd, hulye baratnom a pizzagoz is mindig ker kint, ha szemmel olni lehetne... nagyon gaz
2020. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az "undi" szubjektív.

Valakinek a rohasztott, romlott, penészes tej is undi. Más meg oda van a sajtért.

2020. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!