Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Paracord vagy hasonló zsinórt...

Paracord vagy hasonló zsinórt hol tudok vásárolni?

Figyelt kérdés
Leginkább bordó és vajsárga színű 5-6 mm vastag zsinór érdekelne, de díszítéshez 2-3 mm is megfelel. Csomózott kötőfékhez szeretnék lónak.

2019. aug. 17. 23:56
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Előre bocsátom, én is lovazok.


Én az Whish.com-ról rendeltem Paracord zsinórt. Eltart egy darabig, mire megjön, de a töredéke a bolti áraknak. Nálunk a kínai boltban lehet kapni, de ott is egy-két ezer forint egy karkötőnyi, whish-en meg ha jól fogod ki, 250-600 Ft-ért egész jó mennyiséget kapsz. Van mindenféle, sz-tól a repülőig. :)


Viszont:

Nekem nem ajánlották a paracord kötőféket, zablát, stb-t, mert:

- Nem elég rugalmas (vannak sokkal jobb kötőfékek modern anyagból)

- Nem állítható (én túrázok vele, és a zabla alá is adok kötőféket lóra. Ha terepen szakad a szár, vagy akkorát esünk, hogy lerántja a zablát, akkor van tartalék, plusz nem kell hajkurászni a full szerszám nélküli lovat ilyen esetben). Ilyenkor szorosabbra veszem a kötőféket, hogy ne akadjon össze a zablával. Ha viszont csak szárról dolgozunk, a mieinken bőven elég egy lazább cucc.

- Nem szakad (szóval midenképpen biztonsági csatos karabiner kell rá, hogy egy erősebb rántásra eloldjon,h a felkasztja magát valahová a drága).


Nekem a száron van ilyen paracord "fogó", azon a szakaszon, ahol rövidre fogom, meg ott, ahol laza szárnál a leggyakrabban a kezembe akad. A bőr szárat fontam be paracorddal, esőben, hidergben, nedves időben baromi jó fogást ad. A "fogók" eleje meg a vége úgy van rögzítve, hogy átüttem egy ilyen cipész riglivel a szárat és oda van befogva a cord.


Amúgy nekem is nagyon tetszik, vezetőszárnak pl külön jól nézne ki szerintem, csak kinek van annyi pénze :D

2019. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!