Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ráestem a térdemre. Voltam...

Ráestem a térdemre. Voltam orvosnál, törés nincs. Bövebben lent. Mit tegyek, hogy a duzzanat lemenjen?

Figyelt kérdés

Már 6 napja történt a baleset, de még mindig nagyon be van dagadva a térdem, és lejebb is.

A borogatás, jegelést csinálom, fel van pócolva a lábam. Esetleg a gumifásli segítene?

És még egy kérdés, lehet butaságot kérdezek, az ortopéd szakorvos, fizikai vizsgálat után, porcsérülést diagnosztizált. Kért további vizsgálatot is, de arra várnom kell. Kérdésem az lenne, hogy mennyire biztosan tudja az ortopéd (tapasztalt) szakorvos, fizikai vizsgálattal megállapítani, hogy milyen sérülés lehet?

Tehát, ha azt mondta, porcsérülés, akkor ez biztos?

Én még mindig bizom benne, hogy talán nem.

Köszönöm a vállaszokat



2019. aug. 28. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is ilyen problémám volt, hogy ráértek és bedagadt a sok vértől és elviselhetetlenül fájt. Engem nem ortopéd szakorvoshoz vittek szóval nem értem, hogy téged miért nem (nem tudom pontosan mi a neve) szakambulanciára vittek. Lehet le kell szívni mivel sok benne a vér. Menny vele kórházba.
2019. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én rögtön ortopéd szakorvoshoz mentem. Most MR vizsgálatra várok. De arra sokat kell várni sajna.
2019. aug. 29. 12:56
 3/6 anonim válasza:
85%

Igen, fizikalis vizsgalattal is megallapithatja egy szakorvos, hogy feltetelezheto-e meniscus serules. Ezert is kuldott tovabb MR-re. Kisebb porcserulesek kepesek maguktol is meggyogyulni, azonban rosszabb esetben akar egy arthroscopos mutet is szoba johet, az MR adhat valaszt arra, hogy egeszen pontosan mit tudnak kezdeni a terdeddel. Egy orvos ertelemszeruen nem lat bele az izuletbe, de helyesen tette, hogy tovabbkuldott.

A duzzanattal az altalad elmondottakat tudod csinalni, jegeles, felpolcolas. Fasli/terdszorito esetleg segithet, de fasli tul szorosra valo huzasa tobbet arthat mint hasznalhat. Ha eddig nem hasznaltad, flector/voltared kremet ajanlom figyelmedbe. Ha a duzzanat tovabbra sem mulik el, erdemes lenne visszamenned az orvoshoz. Sajnos az MR-ig nem tudsz tul sokat tenni a pihentetesen es a fentieken kivul. Ha nagyon sokat kell varnod, erdemes elgondolkozni azon, hogy felkeresel egy magan diagnosztikai koupontot es csinaltatsz MR-t ott, amennyiben van erre lehetoseged.

Mielobbi jobbulast!

22/L

2019. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Voltarent és heparin kenöcsöt használok, felváltva. A fáslit megpróbálom, hátha segít. A magán MR nagyon drága. Sajnos arra nem futja. Igy marad a fekvés, és pihentetés.
2019. aug. 29. 14:04
 5/6 anonim válasza:

#3 újra


Sajnálom, hogy nemigen tudsz mást csinálni most, remélem mielőbb eljön az MR ideje! Esetleg még egy utolsó ötlet: gyógytornász. Mert elhiszem, hogy nagyon rossz most a térded, de ha csak fekszel és pihenteted, akkor a combizmaid nagyon gyorsan eltűnnek, ami még több terhelést tesz az ízületre. Nem azt mondom, hogy azonnal, de szerintem háziorvosnál esetleg megér egy kérdést, vagy ha esetleg van gyógytornász ismerősöd, akkor nála még inkább.

Nekem a fásli sokat segített, de úgyis te fogod érezni, hogy jobb-e vele vagy rosszabb. Viszont próbáld meg akkor hordani, amikor egyébként is mozogsz és nem tudod felpolcolni a lábadat.

Fájdalomcsillapítónak nem tudom mit szedsz, diclofenac bár nagyon jó gyógyszer, de figyelj oda rá, igyál sokat mellette és az 50mg-osból napi 2-3-nál többet semmiképp se vegyél be, a veséid meg fogják köszönni később. Bár remélem, hogy mindezt orvos/gyógyszerész elmondta. Esetleg tudnak még írni flector tapaszt, de sajnos nagyon mást nem tudsz most csinálni. Duzzanatra jég nagyon jó, érdemes azt sem kihagyni. Nekem pl. már azzal, hogy nem volt annyira megdagadva, sokkal jobb lett, bár elég volt sétálnom egy keveset és ugyanolyan lett, mint volt. Remélem mielőbb meglesz az MR, azzal sokkal okosabb leszel te is és az orvosod is.

Gyors felépülést!

22/L

2019. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Fáslizom napközbe, próbálom napi többször megmozgatni óvatosan, de hajlításkor fáj. Terhelés mellett nem is tudom behajlítani. Mára az egész alsó lábszáram, és a bokám is feldúzzat. Fájdalom csíllapítót nem igazán szedek, jól türöm a fájdalmat, de ha kell ibuprofen tartalmú gyógyszert veszek be, mellette kenem voltarennel, heparinnal.

A háziorvosomat hétfőn megkérdem a gyógytornászról.

2019. aug. 30. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!