Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem érdekel valakit az...

Miért nem érdekel valakit az hogy mi fog történni a Földdel ha ugyanezt az életmódot folytatjuk tovább?

Figyelt kérdés
Hogy képes ezt valaki ignorálni?

2019. aug. 31. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Hiába érdekelne sokakat, ezt már egyéni szinten nem lehet kezelni. Nem elég, ha te magad körül rendet tartasz és vigyázol a környezetre, mert a szennyezés akkora mértékű - és többségében nem emberi eredetű -, hogy nem állna be változás csak az önkéntes jótevőktől. Te (meg mondjuk még 10-20 millió másik hiper-környzettudatos ember) például hiába függesztenéd fel a műanyaghasználatot (amit eleve nem is lehet), ha rajtad kívül még 3 milliárd ember ugyanúgy használja őket, nem lenne kimutatható a különbség. Emiatt csak a globális mértékű ipari és egyéb szigorító szabályozások segítenének, de azt meg nem akarja minden ország bevállalni, illetve nincs is megfelelő módszer rá. A műanyag-használat kiváltására nincs megfelelő olcsó és környezetbarát alternatíva például - nem megoldás, hogy akkor mindent papírba csomagolsz, cserébe még több fát vágsz ki hogy legyen papír.
2019. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kicsit alszent vagy. Ezzel a kerdessel is bizonyitottad. Internet, az eszkoz amin irtad, az asztal amin tartod, a ruha ami rajtad van, stb. mind pusztitott egy kicsit. Te miert erzed magad kulonbnek? Pusztitasz es felhaborodsz, hogy mas is...
2019. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert már nem fog élni akkor. Meg mi rá a bizonyíték, hogy nem hazugság? Vagy a ha boltban kapható, akkor biztos nem rossz.
2019. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert csak magadat áltatod ezzel, hogy nem hasznlsz műanyag szatyrot akkor megmenekül a Föld. Mi nem vagyunk ilyen ostobák, átlátjuk a dolgot.
2019. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amig India es Kina, amelyek a Fold lakossaganak felet teszik ki, nem csinal semmit (es marpedig ok a legnagyobb szennyezok), az ugynevezett 'fejlett vilag' a fejere is allhat.
2019. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én életem max 20 év. Fölösleges lemondanom az autóról, internetről, stb, MIKÖZBEN percenként több tonna co2-t nyomnak a légkörbe a kínai szénerőművek. Egész más lenne a gyerek fekvése, ha törvényileg betiltanák a nagy ipari szenyezést és MELLÉ kiegészítésként az én autómat is.
2019. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a "közlegelők problémáját".
2019. aug. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, még egy adalék a közlegelőkhöz:

egy olyan példát képzelj el, ahol a legelőn 10 tehén fér el, de a faluban 50-en vannak.

Idáig 10 gazdának volt tehene, a többiek nyomorogtak az éhhalál szélén.

De most szereztek ők is tehenet. Nagy nehezen, a spórolt pénzükből.

Ki tilthatja meg nekik, hogy kivigyék a legelőre?


Emlékeztetőnek: ha már 20 tehén van a legelőn, akkor mindegyik éhen hal.

2019. aug. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Imádom ezt az oldalt. Az itt jelenlevő fiatalok zsigerből birkáznak le mindenkit, aki úgy él, mint mások, vagy ahogy az elvárható lenne. Ám ha az ő kényelmükről van szó, minden erkölcsi skrupulus nélkül követik a többséget.

Nos, én nem érzem megszűnni a saját felelősségemet azzal, hogy a szomszéd hogyan él. Nekem gyerekeim vannak! Nekem fontos az ő jövőjük, az élhető környezetük.

50 éve egy "Fiúk évkönyve" c. kiadványban olvastam a világ nagyvárosainak hulladéktermeléséről. A pontos adatokra nem emlékszem, de valami iszonyatos számok voltak. Főleg annak tükrében, hogy a falun lakó nagyszüleim évente kétszer kitolták az fél talicska szemetet a lerakóba, amivel végképp nem tudtak mit kezdeni, de minden egyebet felhasználtak. No, ott még nem tartok, mint ők valaha, de közelítek már. Minden megy a komposztba, vagy az állatok elé. Emellett az alapélelmiszereken (só, liszt, stb) kívül szinte semmit nem veszünk a boltban. Amit lehet, mindent megtermelek magam, mégpedig bio módon. A házban ahol csak lehet, kútvíz folyik a csapból, csak a főzéshez használunk csapvizet. A szürke szennyvíz felhasználásra kerül, és a nagy hidegektől eltekintve alomszékbe ürítünk, ami szintén a komposztot gyarapítja. Amit lehet, napelemről működtetek, és ha nem létszükséglet, az autót sem indítom be. A fűtéshez aprítékot használok, a legvékonyabb gally is felhasználásra kerül.

Természetesen ez az út nem mindenki számára járható. Életem első 40 évében magam is városlakó voltam, annak minden hátulütőjével együtt. S noha amit lehetett akkor is megtettem, rühelltem, hogy nem tudok többet és még többet tenni. Ugyanis nem azért óvom a környezetemet, mert érdekel, hogy mások mit gondolnak, hanem azért, mert így van meg a lelki békém. Így vagyok nyugodt, kiegyensúlyozott, boldog ember.

2019. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!