Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Körte kompót tippet kérnék...

Körte kompót tippet kérnék hogy a legfinomabb?

Figyelt kérdés

Van kb 5 kiló körte és nem tudok mit kezdeni vele, kidobni nem akarom, mert pénzbe került, viszont még nem annyira érett. Gondoltam megcsinálom kompótnak. Nem szeretem túl édesen és tartósítószeresen sem, úgyhogy egy ügyes háziasszony tanácsára lenne szükségem ez ügyben. Még nem vagyok ebben jártas, most csinálnék először ilyet. Na, szóval a kiinduló pont a kevés cukor, semmi tartósító, de ha lehet ne romoljon el. Nehéz ügy, de hátha...



Előre is köszi az ötleteket!


2019. aug. 31. 10:00
 1/1 anonim válasza:

Ki kell magozni, fel kell szeletelni, a héját le lehet szedni, ki hogy szereti.

Cukrosvízben meg kell főzni, a víz el kell, hogy lepje a körtét, a cukrot pedig ízlés szerint beletenni.

Egy egész citromot karikára vágni, és beletenni ebbe.

Csak félpuhára kell főzni, majd a végén üvegekbe rakni, a tetjére nátium-benzonátot tenni, meg lehet szegfűszeget, darabos fahéjat, és jól lezárni a tetejét az üvegeknek.

2019. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!