Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » TB-t kell fizetni visszamenőleg?

TB-t kell fizetni visszamenőleg?

Figyelt kérdés

1 éve nem fizetem és ebben az 1 évben alkalmi munkáim voltak

napi bejelentéssel


ha most magamnak akarom fizetni akkor visszamenőleg kifizettetik?

ha igen kivonják a napi bejelentéseket?



2019. szept. 7. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Igen. Amikor bejelented, a NAV kiszámítja az elmaradásod és az egy összegben, azonnal fizetendő. Utána havonta fizetendő minden hónap 12.-éig az aktuális havi.
2019. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Kifizettethetik, a rendszerben látni fogják hogy mióta nem fizettél, plusz külön nyilatkoznod kell róla hogy mióta vagy kötelezett fizetni és dátum szerint mióta nem fizeted. Azt engedi el, amit megfelelően alá tudsz támasztani, hogy fizetve lett. Általános elévülési idő a Ptk. szerint 5 év, visszamenőleg tehát 5 évig követelhetnek rajtad tartozást. A NAV nem is szarozik, egy összegben szokta azt kérni megfizetni.


Ugyanakkor, hogy ne lombozzon le nagyon a dolog, én évekig nem fizettem, majd nem is jelentettem be semmit, de a NAV felszólított a tisztázásra. Megjelöltem hogy mióta nem voltam támogatott sem jogosult, és azóta sem hajtották be vagy szólítottak a tartozás befizetésére, pedig az 2 vagy 3 éve volt már. Azóta pedig fizetem.

2019. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mert azt ők nem látják mikor hol voltál bejelentve napival?
2019. szept. 7. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Látni, látják a bejelentett alkalmi munkát (hivatalos megnevezéssel: egyszerűsített foglalkoztatás), de annak béréből nem vonnak sem nyugdíjjárulékot (így a nyugdíjba nem számít), sem egészségbiztosítási járulékot (így ez a munkaviszony nem jár egészségbiztosítással, azaz arra az időre is csak önkéntes fizetés alapján, egészségügyi hozzájárulás címén lett volna biztosításod).
2019. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod az Usa-ban voltál, ott dolgoztál, akkor nem kell befizetni!
2019. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát hogyne, és akkor mindenki ezt mondja, majd senki nem fizeti be. Ha külföldön voltál biztosított, ugyanúgy be kell mutatnod róla a papírokat, akkor engedik el, hiszen már egy biztosító felé fizettél, több felé nem kell.
2019. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"hiszen már egy biztosító felé fizettél, több felé nem kell."

Az usa-ban nincs kötelező egészségbiztosítás, így itthon nem kell bemutatni semmit.

2019. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!