Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell postan csomagot...

Hogy kell postan csomagot feladni?

Figyelt kérdés

Honnan szerzek dobozt?

Csomagoljam be itthon egy ciposdobozba vagy barmibe?


Csomagoloanyagot honnan szerezzek? Azt a barnas papirt vagy barmit zacskot?


Mennyibe kerul pl egy ciposdoboznyi cucc feladasa?


Ruhat szeretnek eladni, postan, de meg sosem postaztam csonagkent csak levelet adtam fel parszor.


A címket a postan nyontatjak ki ra ( illeto cime neve ) vagy nekem kell itthon elkeszitenem?

Ha igen hogyan?



2019. szept. 8. 00:19
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
A dobozt nem kell csomagolni. Csak arra figyelj teljesen zárt legyen mert egyébként nem veszik át. Széles ragasztószalaggal tekerd át a réseknél fedélnél. Súly alapjan fizetsz ezt a nezen megtalálod.
2019. szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 belapus ***** válasza:
Feladáskor szükség lesz a megfelelő nyomtatvány kitöltésére - ezt biztosítják a postán -, de akár online is kitölthető előzetesen, amelyet - a megfelelő kód megadása után - a postán is ki lehet nyomtatni.
2019. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt a posta ír róla, hogy mik az elvárásaik:

[link]


De, hogy a kérdéseidre is válaszoljak:


"Honnan szerzek dobozt?"

- Valóban, lehet a postán vásárolni, de náluk olcsóbb, sőt ingyenes beszerzési források léteznek.

Bármelyik élelmiszer üzletben vannak kisebb-nagyobb dobozok, amiket odaadnak grátisz, ajándékba, mert általában az nekik felesleg.


"Csomagoljam be itthon egy cipős dobozba vagy bármibe?"

- Igen, a cipős doboz is jó ötlet, ha valami olyan, ami abba belefér. A bármibe az túl tág kategória, de ha dobozról van szó, akkor igen.



"Csomagoló anyagot honnan szerezzek? Azt a barnás papírt vagy bármit, zacskót?"

- Nem kell feltétlen becsomagolni, de lehet használni más papírt is. A lényeg, hogy ne legyen csilli-villi, mert az zavaró. DE pl. becsomagolod mondjuk dísz csomagolóval, aztán a címzésnek teszel rá pluszban egy fehér A/4-es írógép lapot, és arra ráírod a feladót-címzettet, az is tökéletes.


"Mennyibe kerül pl. egy cipős doboznyi cucc feladása?"

- Ez a súlyától függ. 2019 júliusától:

2 kg-ig 1630-, 5 kg-ig 1850-.

- Pdf-ben le is töltheted:

[link]



"Ruhát szeretnék eladni, postán, de meg sosem postáztam csomagként csak levelet adtam fel párszor."

- Oké. Egyébként kérhetsz posta költséget is a vevőtől, de ezt még az eladás előtt tisztázni kell. Utólag nem lehet kérni, ezt csak mondom.

Ha levelet adtál fel, akkor a csomagra is tudod a címzés menetét.



"A címkét a postán nyomtatják ki rá ( illető címe neve ) vagy nekem kell itthon elkészítenem? Ha igen hogyan?"

- Én az ominózus A/4-es papírra ráírok mindent, akár egy levélnél. Így a csomagon is rajta van, és a postán is tesznek rá egy kinyomtatott, vonalkódos nagyobb címkét az általam leírt-megadott adatok alapján.

Régebben még a csomag belsejében is meghagyták a címet, hogyha rongálódna a csomag, akkor is tudják a címzettet. Ám azt hiszem, ha rá van írva, meg a postai vignetta is rajta van, akkor az elég.


Remélem segítettem. :)

2019. szept. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!