Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyetemisták/Volt egyetemisták...

Egyetemisták/Volt egyetemisták! Ti hogyan szerveztétek a mindennapi étkezést előadások mellett?

Figyelt kérdés

Jövő héttől kezdve belecsöppenek az egyetemi oktatásba, és elgondolkodtam azon, hogy hogyan lesz nekem időm étkezni nap közben. És egyáltalán mit fogok enni? Most lettem először kollégista, úgyhogy itt is apró problémákat okozhat a saját kajálásomat intézni. (Ez most lehet az én bénaságom, vagy túlságosan hozzászoktam ahhoz hogy mindig elkészítették a kaját nekem :/ )


Nektek mik a tippjeitek? Ti hogyan csináljátok, csináltátok?


Köszönöm...



2019. szept. 8. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha napközben is volt sok előadásom, és nem tudtam visszamenni a koliba kajálni, akkor kihuztam szendvicsekkel a napot, és este ettem laktatóbbat.


Viszonylag hamar megtanultam virslit főzni vízforralóban, melegszenyát sütni, meg hogy melyik a legfinomabb chilis bab konzerv a Coopban, első két évben gyakorlatilag ezeken, meg Smack levesen éltem, és persze sörön. :D aztán megtanultam pár egyszerű kaját, főzelékeket, pár fajta husit. Vannak jó mirelit husik, 20 perc olajban kisutni, csinálsz egy kilót, utána megvan 3 napra az ebéd.

Persze kereshetsz ott is valami kajáldát, biztos van menza is, vagy kifozde a közelben. Sokan minden hétvégén hazamentek, és otthonról hoztak egy rakás kaját, de mivel én nem nagyon jártam haza, megoldottam a fentiekkel. Minimális főzőtudást egy hónap alatt összeszedsz, a többi jön magától, ne aggódj. Vagy gyorsan szerzel egy lányt, aki szívesen főz neked :D majd kialakul a rutin. És hidd el, ha kolis vagy, az hogy mit eszel, sokkal kevésbé lesz prioritás a nagy szociális élet közepén, mint azt otthon hinnéd.


Jó szórakozást!

2019. szept. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
94%
Előadás helyett visszamentem a koliba enni.
2019. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Első vagyok, mi lepontozni való volt abban, amit írtam?
2019. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

otthonról kaja vagy főzök magamnak a koliban több napra

nálunk vannak mikrók a büfében amiket bárki használhat még ha nincs is lyuk a negyedórás szünetben akkor is megebédelek általában vagy előadáson nem szokott senki zavarni ha befejezem, ha gyak van akkor max elrakom aztán kövi szünetben folytatom

2019. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Dobozolós típus vagyok. Este megfőzöm a másnapi kaját, és mindenhova viszem magammal a táskában.
2019. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én hétvégén haza jártam így legtöbbször kihúztam szerdáig az otthonról hozott kajával. De azért nem mindig. A suliba általában suliba szendvicset, almát vittem vagy ott a kifőzdében ettem valamit,vagy el mentünk sörözni az is tápláló (mint ahogy már írták előttem) ;) A szoba társakkal jól kijöttünk, mindig össze dobtuk amink volt. Néha el mentünk este kajálni, de akkor a heti zsebpénz rá is ment így azt gyorsan be is fejeztük :P Ha már nem volt az otthonról hozott ételből akkor virsli, tojás, sült krumpli, gyors levesek, csibe fasírt,minden ami gyors és egyszerű. Mondjuk ezeket az "egészséges" ételeket idővel a gyomrom bánta. Szóval nem árt oda figyelni.

Dw végül is erről szól a tanulás, a túlélésről, főleg ha kolis leszel és nem jársz haza gyakran, találd fel magad a szülők nélkül.

2019. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!