Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szakközép vagy gimi?

Dina0709 kérdése:

Szakközép vagy gimi?

Figyelt kérdés
Mindig amikor megkérdezték hova menjek annyit mondtam nem tudom van még időm most meg kezdek rájönni hogy kB fel év és választanom kéne pedig csak 7-es vagyok. A család egyik része azt mondja menjek szakközépbe a másik hogy tanuljak tovább. Mivel szakközépbe szakmám is lesz és érettségim míg gimiben csak érettségim lenne. De szerintem ahogy magamat ismerem megunnám azt a bizonyos szakmát. És ha nem? Szerintetek?
2019. szept. 12. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
A legjobb "szakma", ha megtanulsz jól egy idegen nyelvet és diplomát szerzel!
2019. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzunk valamit: szerintem amire te gondolsz, az a szakgimnázium - pár éve még azt hívták szakközépnek, ma már a szakközép az érettségit nem adó szakiskola elnevezése. Na azt semmiképp!


Nehéz válaszolni úgy, hogy nem tudjuk, hol élsz, milyenek a körülményeid, mi érdekel, milyenek a képességeid. Általánosságban a gimnázium szerintem jobb választás, sokkal jobb alapokat ad, amikre építhetsz. Még ha a diploma nem is fér bele (ezért vagy azért), utána még mindig tanulhatsz szakmát. A legfontosabbak ugyanis az alapok: a gondolkodásmód, a képesség a tanulásra, és ahogy az előző válaszoló is írta, legalább egy nyelv ismerete.


Ma már nem feltétlen tudsz hosszú távra tervezni egy szakmával. Extrém példa, de mivel foglalkozik ma egy írógépműszerész? Csak mert 30 éve még képeztek, ők ma 50 évesek... Ha mondjuk autószerelőnek tanulsz, akkor is folyamatosan képezned kell magad - az iskolában megtanulod a belső égésű motorok karbantartását, de lehet, hogy tíz évvel a végzés után 10-ből 8 beeső autó elektromos lesz. Ha nem fejleszted a tudásod, csak vakarhatod a fejed kétségbeesetten. Amire szükséged van, az a biztos alap a folyamatos tanuláshoz (akár diploma, akár szakmai képzés/továbbképzés), ehhez pedig általánosságban a gimnázium jobb alapot ad.


De arra figyelj, hogy vannak rossz gimnáziumok és nagyon jó szakgimnáziumok is - az utóbbi többet ér!

2019. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!