Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 2 kg...

Mennyibe kerül egy 2 kg alatti csomag postán maradóra feladása?

Figyelt kérdés
2019. szept. 18. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel a címre kézbesítve egy 2 kg díja 1630 ft, így feltételezem, ennél kevesebb a postán maradó.


[link]


Minden esetre létezik csomag kalkulátor is, csak oda többféle adatot kell megadni:


[link]

2019. szept. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem olcsóbb a postán maradó, de miért lenne?

Ugyanaz az MPL postaautó szállítja, és helyzetfüggő; lehet, hogy a házhoz kézbesítés címzettje sokkal közelebb van a kiindulási helyéhez, mint a postahivatal.

Például, hozzánk a közeli nagyvárosból indul az autó, az előttünk levő faluban nincs posta (a mi falunk postája kézbesít ott is), a mi falunkban pedig a várossal ellentétes végen van a posta. Mindkettő jellegzetes falu, a házak 90%-a a főúton van, csak kevés és rövid mellékutca van. Ha házakhoz kézbesít, akkor pl. az előző faluban útba esik neki, és fele annyira, vagy közelebb vannak a címzettek, mintha a postára hozná. És a mi falunk házainak döntő többsége is közelebb van számára, mint a posta.

Persze, ez lehet másképp, fordítva is, és mivel nem egyedi helyzetfüggő a díjazás, nem indokolt, hogy a postán maradó általánosan olcsóbb legyen.

2019. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit írtam, az a fővárosra vonatkozik. Ott mindenképp a postákra kerül előbb a csomag, aztán a központi elosztóba, végül a célállomás postájára, s onnan aki házig kéri a címére. Lehetséges, hogy a vidéki posta másképp oldja meg.

Az nem szerepelt a kérdésben, hogy melyik régióban gondolja a kérdező. Csak adtam egy általános választ.

2019. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De, biztos, hogy olcsóbb, ezért kérnék postán maradóra. Csak árat nem találtam.

Köszönöm a válaszokat!

2019. szept. 19. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg kedves Megan, de a Magyar Postának nincs külön csomag-díjtarifája a fővárosra és vidékre.

Sőt, belföldi viszonylatban, semmilyen helytől és távolságtól függő tarifa sincs. Van egy súlytól függő alapdíj; többletdíjat kell fizetni, ha terjedelmes; és amennyiben többletszolgáltatást igényel a feladó (tértivevény, törékeny, délutáni kézbesítés, szombati kézbesítés stb.) ezeknek is vannak díjai.

Az azonos súlyú, azonos méretű és azonos különszolgáltatású (vagy enélküli) csomag díja ugyanannyi akkor is, ha Budapesten küldi valaki a közvetlen szomszédjába, vagy Garbolcról küldik Felsőszölnökre, amik légvonalban is 517 km-re vannak egymástól.


De, ami a kérdés szempontjából fontos: d̲í̲j̲b̲a̲n̲ ̲n̲i̲n̲c̲s̲ ̲k̲ü̲l̲ö̲n̲b̲s̲é̲g̲ ̲a̲k̲ö̲z̲t̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲h̲á̲z̲h̲o̲z̲ ̲c̲í̲m̲z̲e̲t̲t̲ ̲a̲ ̲c̲s̲o̲m̲a̲g̲,̲ ̲v̲a̲g̲y̲ ̲p̲o̲s̲t̲á̲n̲ ̲m̲a̲r̲a̲d̲ó̲.


Az első válaszomban (2019-09-19 13:48) azért csak arról írtam, hogy milyen indok miatt nincs különbség, mert természetesnek vettem, hogy megnézted az általad ajánlott linken. Ha már megnézted a házhoz címzéses díjat, csak egy kattintás lett volna a postán maradóét is megnézni, és akkor nem tippelgettél volna, rosszul.

És természetesnek vettem azt is, hogy te is megnézed, kedves kérdező. Jól meglepett, hogy nem találtad meg az árat – hiába van a 2019-09-19 00:04-es válaszban a link -, de az még jobban meglepett, hogy bár nem tudtad megnézni, eredetileg sem tudtad a díjat - ezért írtad a kérdést -, ennek ellenére biztosan tudod, hogy olcsóbb a postán maradó.


K̲é̲p̲e̲k̲e̲n̲ ̲b̲e̲m̲u̲t̲a̲t̲v̲a̲: nem akartam egy képre tenni, mert akkor nagyon le kéne kicsinyíteni, így külön képen mutatom be az alapértékek beállítását, és külön a kétféle címzés (házhoz, postán maradó) beállítását és díját.


1.) Tehát, belföldi csomag, 2 kg alatti (egyben, 750 gramm feletti), közepes méretű (ki lehet próbálni: kis- és nagy méret esetén is ugyanennyi a díj). Ez megfelel a kérdésbeli csomagnak: [link]


2. a.) H̲á̲z̲h̲o̲z̲ ̲k̲é̲z̲b̲e̲s̲í̲t̲é̲s̲ ̲K̲I̲V̲Á̲L̲A̲S̲Z̲T̲V̲A̲, nincs semmilyen különszolgáltatás: se 1 munkanapos, se garantált 1 munkanapos, se tértivevény, se törékeny, se se se. A̲ ̲d̲í̲j̲ ̲1̲6̲3̲0̲ ̲F̲t̲.

[link]


2. b.) P̲o̲s̲t̲á̲n̲ ̲m̲a̲r̲a̲d̲ó̲ ̲K̲I̲V̲Á̲L̲A̲S̲Z̲T̲V̲A̲, nincs semmilyen különszolgáltatás: se 1 munkanapos, se garantált 1 munkanapos, se tértivevény, se törékeny, se se se. A̲ ̲d̲í̲j̲ ̲1̲6̲3̲0̲ ̲F̲t̲.

[link]


Én, nem látok különbséget a két 1630 Ft közt.

2019. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó válaszoló!

Megnéztem a linket, az elsőt ismertem, itt nincs szó postán maradóról. A másodikat nem tudtam megnyitni, sajnos most se sikerült.

Én úgy gondoltam, hogy azért kérte a vásárló postán maradóra a csomagot, mert úgy olcsóbb lehet. Ezek szerint mégse.

2019. szept. 21. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Hacsak lehet, én is postán maradóra szoktam kérni a csomagot; illetve, internetes vásárlás esetén posta-pontra (ami ugyanaz).

Nem a csomag díja miatt, hanem azért, mert a posta csomagkézbesítő autója jött már reggel fél nyolckor is, délután háromkor is, meg közben bármikor; kiszámíthatatlan. Pénteken, éppen a déli harangszókor láttam, mikor mentem a boltba.

Ha a postára kézbesítik, oda akkor megyek, mikor alkalmas. Legeslegrosszabb esetben is van rá 5 munkanapom, de általánosabb a 10. Ennyi idő alatt csak eljutok oda, nyitvatartási időben.

2019. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1630 Ft lett volna házhoz, 1435 volt postán maradóra.
2019. szept. 25. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!