Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Merjem e később leborotválni...

Merjem e később leborotválni a hajamat? (Nem most a hideg szezonra akarom)

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam hogy ezt meg tegyem e? De nincs időm borbélyhoz/fodrászhoz menni. Ezért egyedül fogom meg csinálni csak azt nem tudom hogy ennek mik a lépései és milyen eszközök kellenek hozzá és hogy hogyan kell csinálni? És még attól félek hogy mit szólnak majd a barátok és a szüleim mert ők ezt nem tudják.

2019. szept. 25. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasznos tanácsok:

[link]

Hogy mit szólnak hozzá mások, azzal ne törődj, majd megszokják.

Amúgy nem kell vele megvárni a meleg időt. Én télen-nyáron simára borotválom a fejemet, mindig az a legjobb viselet.

2019. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sziasztok. Én is érintett vagyok a témában. Elég korán el kezdtem kopaszodni, így most már eljutottam odáig, hogy magamnak vágom a rőzsét. Általában full kopasz vagyok, hetente, kéthetente borotválom.

Ez a te döntésed, ha te szeretnéd kipróbálni akkor rajta. Nem tudom hány éves vagy, de a helyedben esetleg megpendíteném a szülőknek a dolgot. Ha arra döntesz hogy borotválod, akkor a következőt tanácsolom.

Először is nullásgéppel menj át rajta, majd meleg vízzel zuhanyozd le, öblítsd le, (akár meleg vízbe mártott törölközőt is tehetsz az egész fejedre), hogy megpuhuljanak a maradt pici hajszálak. Ezt követően kend be borotvahabbal, majd mehet a borotválás. Nekem ami bejött az a Wilkinson extreme borotva. Mivel eléggé rugalmas a feje, így szépen lehet vele dolgozni. Tehát a borotvával először kezdd el a fejtetőn a növési iránnyal megegyezően, kisebb mozdulatokkal, illetve sűrűn öblítsd a pengét. Majd utána jöhet oldalt és hátul. Akár ezt kétszer is megismételheted. Majd ezt követően, ha tükörsima fejet szeretnél, akkor növési iránnyal ellentétesen is menj végig a fejeden, természetesen a borotvahabot ne hagyd ki előtte. Ahogy borotválod, a másik kezeddel tudod ellenőrizni, hogy hol maradt még borosta. Majd jöhet az arcszesz. Igen, egy picit csípni fog. De kell, hogy az esetleges mini vágások fertőtlenítve legyenek. Majd utána tusolás, a végén langyosabb, picit hideg vízzel öblítsd le a fejed, hogy a pórusokat lezárd. Ha szeretnéd, utána még bekenheted borotválkozás utáni balzsammal. Ha van kérdésed nyugodtan tedd fel, szívesen válaszolok.

2019. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!