Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az NLP tényleg működik? Mi a...

Az NLP tényleg működik? Mi a véleményetek róla? Valaki alkalmazza és elért sikereket vele?

Figyelt kérdés
El kezdtem utána járni a témának, kicsit nevetségesnek találom hogy úgy lehet fejben emlékeket, hiedelmeket, érzéseket.. stb megváltoztatni hogy a képeket, "videókat" alakítjuk megszerkesztjük kicseréljük fejben mintha csak egy photoshop lenne, és így tudunk bizonyos dolgokon változtatni. Ez tényleg így működik? Elkezdtem olvasni Richard Bandler - élj úgy ahogyan szeretnél című könyvet, és a könyvet lapozgatva tényleg az jutott eszembe mintha egy számítógépről vagy egy képszerkesztő programról lenne szó, vagy valaminek a használati útmutatójáról. De vajon tényleg így működik az agy, hogy csak így le lehet képezni dolgokat? Működnek ezek az nlps gyakorlatok? Van akinek van tapasztalata? Másik amit kivetni valónak találok az a modellezés, amit kijelentenek hogy amit az egyik ember megtud csinálni azt a másik ember is megtudja az oké hogy a testtartást lemásolom és addig csinálom amíg szokássá nem válik, de pl ha valaki jó valamiben azt lehet évek alatt érte el, ha pl valaki jól tud angolul és én le akarnám modellezni hogy én is tudjak úgy, akkor lehet hogy éveket kell töltenem könyv fölött a nyelv tanulásával, mert ezt csak úgy lemásolni nem lehet. Vagy nem értem mire használható, ez a modellezés? Szóval vannak benne dolgok amik kicsit furcsák számomra. Mi a véleményetek?
2019. szept. 26. 16:41
 1/2 anonim válasza:
Dehogyis :D :D :D
2019. szept. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A Wikipédia is azt írja : Az NLP áltudománynak minősül, mivel hatékonysága tudományos módszerekkel nem alátámasztható, emiatt a pszichológusképzésnek sem része.
2019. szept. 26. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!