Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kecskék tényleg MINDENT...

A kecskék tényleg MINDENT megehetnek?

Figyelt kérdés

Mármint nyilván nem úgy értem, hogy pl.:kő...:)

Hanem diófalevél, meg még sok más állatra mérgező növények.



2019. okt. 4. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A kecske mindent megeszik amire tudja, hogy ehető. Az állatok nem buták, pontosan tudják melyik növényt nem ehetik meg mert mérgező. Szerintem minden mérgező növény kibocsájt valami illatot/ szagot amit mi emberek nem érezzük, de az állatok igen. Ezért nem esznek mérgező növényeket.
2019. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A cementet is megette a mocsok, ivott rá vizet is és semmi baja nem lett! Meg az üveggyapotot!
2019. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:))
2019. okt. 5. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Kaszáltam a kecskéimnek olyan parlagfüves idegmérges gaztengert amilyet ember ritkán lát és eléjük tettem hogy na vajon ezzel mit kezdenek. :-D Hát nem akartam elhinni amikor azt látom hogy mindet bezabálták, a friss szénára meg rá se bagóztak mellette.

Arra kell figyelni hogy penészes, földdel szennyezett soha ne legyen a gaz, illetve bármilyen fű alatt meglapuló gomba mert ez mindenképpen veszélyes. Valamint eső utáni vizes, harmatos fagyos füvet/herét nem szabad. A frissen vágott zöldet is kiterítve pihenni szoktam hagyni egy órát mielőtt odahányom villával nekik. A fűnyíróból gyűjtött fű abszolút kerülendő mert felfújódhat tőle. Csak kaszás háztáji zöld jó neki.

Abraknak pedig kukorica-árpa-nyúltáp keverékét szoktam nekik egyenlő arányban összekeverve adni. Csak napraforgót nem mert kinyírja a szívét. Állítólag.

Egyébként mindent levelet megesznek, zeller, paszternák, zöldség, bablevél, málna, eperfa levele, pardicsomszár, takarmányrépa, mangoldlevél, alma, a szilvát imádják.

2019. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!