Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A TAJ kártyát miért a leggyeng...

Svedacel kérdése:

A TAJ kártyát miért a leggyengébb minőségű laminált papírlap minőségben adják? Nem lehetne azt is plasztik kártyán biztosítani.

Figyelt kérdés
A Társadalombiztosítási Azonosító Jelet tartalmazó Hatósági Igazolványt gyenge, könnyen sérülő formában adja ki az állami hivatal. régebben csak egy darab lepecsételt papír nyomtatvány volt, aztán áttértek a laminált papíírlapra. Ennek az "igazolványnak nincs érvényességi ideje vagy lejárata, tehát jó esetben, ha el nem veszik, egész életünkben használhatnánk. Mégis az összes egyéb igazolványunknál rosszabb minőségben, egyáltalán nem tartós formában kapjuk. A másik baj vele, hogy az alakja is nagyobb, mint a többi kártyának, így nem fér be a szokásos helyekre, tartókba, tárcákba. Ha kérünk róla az EU-ban használható "másolatot", úgynevezett "Kék kártyát", azt plasztik kártya formájában kapjuk, pedig az csak egy évig érvényes - ez is megérne egy kérdést). Nem lehetne áttérni arra, hogy a TAJ-kártyát is plasztik kártya formájában biztosítsák?

2019. okt. 8. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nekem is eszembe jutott, hogy ezeket a hülye magyar azonosítókat egyszerűbb lenne kártyán kiadni. Állítólag az új személyi már alkalmas lesz arra, hogy rögzítsék rá az adataidat. Én Angliában élek és az itteni NI number (vagyis TAJ-szám) nálam csak egy A4-es paírra van felírva. Kártyát más nem is adnak! Egy régi kártyaformátumot szerkesztettem WORD-ben, arra másoltam rá a számomat és azt laminálva nyomtattam ki magamnak, hogy meglegyen! Szóval nem értem, hogy miért nem lehet kártya alapon kiadni, hiszen az általad említett EU-s kártyát is az orrod előtt nyomtatják ki. Akik ezeklben a poziciókban ülnek, nem gondolkodnak. Nem kell nekik, anélkül is megvan a pénzük. Szégyen.
2019. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én szoktam látni plasztik formában, de lehet, hogy az mind "magán úton" lett bevonatva műanyaggal. Én egyszerűen csak beledugtam az igazolvány tokomba egy áttetsző műanyag ablakba, és nem nagyon piszkálom, hogy ne menjen tönkre. Van, aki méretre szabja, ha nem fér bele a tokba. Van, aki csak a másolatát hordja. Láttam olyat is, hogy valaki lekicsinyítette, és bevonatta műanyaggal. Így tartós is, és be is fér mindenhová. Az ember leleményes, ha muszály. De sajnos nagyon sok elrongyolódott tajkártyát is láttam már...
2019. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem még a régi zöld van. Én magam lamináltam le itthon, de már akkor is olvashatatlan volt rajta pár dolog. Mint pl a vezetéknevem és a szül. Dátumom, a tajszám egy része.



Sejtheted micsoda fejtörést okoz, ha elkérik és megpróbálják kisilabizálni a számokat rajta.


A felvetésed jó.

2019. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!