Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy működik a napilap terjesz...

Hogy működik a napilap terjesztés?

Figyelt kérdés

Előfizetőknek, újságárusoknak, mindenkinek reggel nyitáskor már az ország egész területén, sőt, sokszor akár a határon túl is ott van a köteg újság.


Hogy működik a lapterjesztés, hogy az ország minden pontjának minden forgalmazóhelyére időre megérkezik az újság?


Feltételezem, hogy nem csak egy nyomdában nyomják, mert pl. csak Budapesten nyomtatott újságot nehéz lenne néhány óra alatt maradéktalanul szétteríteni mindenhol.



2019. okt. 12. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 1974 óta vagyok nyomdász, később kiadói munkatárs. Egy nyomdában készül az összes példánya egy lapnak. 94 óta nem napilapnál dolgozom, de lényegi változás nincs. Azt leszámítva, hogy a példányszám sokkal kisebb.

A szerkesztőségi részbe nem meélyednék bele. Lapindító értekezlettel kezdenek.

A nyomdánkba kora délután kezdett beéfkezni az anyag. Magam reprodukciós fényképész voltam.

Míg a szedőgépeken készült a szöveg, mi a képeket kegdtük feldolgozni, kb. délután hat óra körül.

Hozzánk az oldalak betörddlve. de képek nélkül kezdtek érkezni nagyjából 8 óra tájban.

Innen itt felpörögtek az események. Gyorsan és hibamentesen kellett dolhozni.

Kis ugrás. A nyomdagépek 10 óra után indultak.

Az elkészült példányok teherautóra, onnan éjszakai podtavonatokra kerültek, majd onnan tshedautókkal a postára. Akkofiban még ennek a cégnek a feladata a lapok előfizetőkhöz, újságárusokhoz juttatása.

Volt budapesti mutáció. Ha volt valami fontos esemény, akkkr ez még bekerülhetett az újságba, dd csak budapesti tefjesztésre.

2019. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. dec. 24. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen, de most nézem, milyen sok hibát vétettem. Bocs!
2019. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!