Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik ceruzával jobb rajzolni?

Adam0520 kérdése:

Melyik ceruzával jobb rajzolni?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni rajzolni és nem tudom melyik fajta jobb rajzolásra.Van nekem itthon HB, 2B, 2 1/2=HB ez ilyen faber castell cerka. Melyik a jobb? Válaszokat előre is köszi:)

2019. okt. 12. 20:09
 1/2 anonim válasza:

Én a 2B-set használnám, de szerintem próbáld ki mindegyiket egy papíron, hogy látod vagy érzed-e köztük a különbséget és az alapján válassz, hogy neked melyik tetszik.

Igazából valami olyasmit kéne tapasztalnod, a HB-s ceruza egy keményebb hegy, ezért kevésbé erős a színe a papíron és nem lehet annyira eldörzsölni, mint a 2B-set, bár a HB és a 2B között nincs akkora különbség, mintha pl egy 8B-set használnál.

2019. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hogy melyik a jobb, az attól függ, hogy mit szeretnél rajzolni.

Halvány vázlathoz a HB, H, B-s ceruzák alkalmasak. Árnyékoláshoz az adott rész sötétségétől függően puhább ceruzákat használunk. (2B-8B)

Mindezek mellé érdemes beszerezni egy gyurmaradírt (ebből szerintem a Faber Castell a legjobb), amivel sokkal jobban tudod árnyalni a rajzodat. Ha már komolyabban foglalkozol a rajzolással, a Derwent ceruzákat ajánlom. (Tudom, ez nem szerepelt a kérdésben, de azért leírom, hátha segíthet:D)

2019. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!