Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik a betegbiztosításs...

Mi történik a betegbiztosítással, ha valaki úgy megy ki külföldre dolgozni, hogy itthoni munkahelyén nem mond fel, hanem igénybe vesz fél vagy 1 év fizetetlen szabadságot?

Figyelt kérdés

Külföldre mennék dolgozni, lehetőleg hosszabb időre. Úgy gondoltam azonban, hogy kérek 1 év fizetetlen szabit itthon, hogy ha kint nem alakulnak jól a dolgok, vissza tudjak jönni. Ilyenkor hol kell betegbiztosítást fizezni? Nyilván, ha kint rendes szerződésem van, ott fizetem, ugyanakkor itthon is állományban maradok. Két országban viszont nem lehet fizetni.

Tud erről valaki valamit?



2019. okt. 12. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék arra cégre, aki 1 évig fizeti utánad az adókat, úgy hogy nem dolgozol.

Ha ezt előadod nekik, akkor ha jó fejek közös megegyezéssel mondanak fel, ha nem akkor azonnali hatállyal megszüntetik a munkaviszonyod.

2019. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pedagógus vagyok, és az intézményemben volt már rá példa, hogy valaki 1 évig fizetetlenen volt.
2019. okt. 13. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!