Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tűzoltóságokon mi a szerpara...

A tűzoltóságokon mi a szerparancsnok feladata?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 15:49
 1/4 anonim válasza:

tűzoltás vezetés, felderítés, rádiózás, parancsok kiosztása valamint vigyázni az emberekre.

Remélem tudtam segíteni... :o)

2011. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezek nem a szolgálatparancsnok feladatai?
2011. febr. 8. 13:53
 3/4 DefZone válasza:

FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK Még itt az elején leszögezem hogy NEM vagyok (még) tűzoltó (tervezem hogy felszerelek), csupán évek óta már utána járok ezen dolgoknak és infóknak, így 1 fokkal jobban képben vagyok azért mint akik a témában 0% -ig járatosak.


Attól függ, de ez változó, ha a Szolg.Pk leriasztatja az első számú szert amin ahogy tudom ő is rajta van akkor igen, akkor ő a tűzoltás vezető és akkor ezek az ő feladatai.


Ha a Kettes szert küldi ki amin ahogy tudom a Szolgálatparancsnok-helyettes (Szolg.PkH) a parancsnok akkor ő vezényli az eseményeket ott, ha pedig a Hármast, vagy épp nincs a Szerparancsnoknál magasabb beosztású személy akkor a Szerparancsnok látja el ezeket a teendőket.


Van hogy ha az első vagy az első kettő szer már káresetnél van és épp az amin a Szer.Pk a soron következő parancsnokságra jogosult személy aki egy következő riasztásnál ki kell menjen, akkor a szerparancsnok látja el a tűzoltásvezetői teendőket.


Valamint előfordulhat és elő is fordul hogy valamilyen okból pl az adott napi Szolg.PK esetleg szabadságra menne akkor egy bizonyos fokig előrébb lépnek a rangsorban alatt lévők, a helyettese lesz az adott napi Szolg.Pk, és így tova, vagyis az eredeti beosztásuknál magasabb beosztást látnak el.


Amennyiben valahol h*lyeséget írtam úgy kérem egy nálam a témában járatosabb személy javítson ki legyen szives.

2011. ápr. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így valahogy! A szpk tűzoltás vagy ép a műszaki mentés vezetője, ha csak a 3-as szer van kinn!


DefZone, tűzoltó vagy már?

2012. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!