Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van létünk a halál után?

Szunyo37 kérdése:

Van létünk a halál után?

Figyelt kérdés

Sokan felteszik ezt a kérdést.

Nem vagyok hívő, de hiszek abb, hogy többek vagyunk ennél.

Születésünkkor is várnak ránk itt,, tehát úgy gondolom, hogy halálunkkor is várnak odaát.

Az a lét nem egy fizikai lét, hanem ennél jóval bonyolultabb összetett létforma, amit mi élők soha nem fogunk megfejteni. Nagy szerepe van mindebben az univerzumnak, és multiverzumnak. Szerintem nagyon messze áll az emberiség ezen dolgok, gondolatok megfejtésétől.

Kiváncsi vagyok mások teoriájára, hogy mikét gondolnak ezekre a dolgokra.


2019. okt. 26. 06:21
 1/9 anonim válasza:
48%
Van.
2019. okt. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Nincs. A test molekulákból és neuronokból áll. A lélek fogalma pedig csak az érzelmeink. Amit az agy generál. Teljesen tiszta anyag. Nincs mögötte olyan anyag ami láthatatlan. Csak maga a fizikai test létezik. Amikor a agy és a szív felmondja a szolgálatot az öntudat is teljesen megszűnik. Örök élet sincsen. Ez csak az agymosottak mondják. Meg a bolondok. Értelmes ember nem hisz túlvilágban. Sem mennyországban.
2019. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Gondolod hogy ha létezik Isten akkor majd ide a pöce gödörbe rak bennünket ahol minden 3. Ember csak szenved vagy betegségekben vagy anyagi gondokkal? És miért pont ide? Mi a célja vele? Ha Isten létezik akkor szenvedésnek nem kellene hogy létezzen. Az ördög pedig a ketrecben van ha jól tudom szóval nem lehet szenvedés. Ennyit arról hogy ez egy mitológia. Mondd azoknak a családtagoknak akiknek meghalt a gyerekük betegségekben. Mondd annak az embernek akit csak kihasználtak egész életében. Mondd annak az embernek aki elvesztette a családját. Nem fogja meghatni.
2019. okt. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs. A villanykörte is ad fényt, tehát sokkal több, mint egy kis üveg, meg alumínium. És vajon hova tűnik a fény, amikor lekapcsolod a villanyt? Nem megy sehova, nem vándorol el egy másik izzóba, hanem csak kialszik, elmúlik. A testünk egy izzó, a lélek meg a fény.
2019. okt. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Nem vagyok hívő, de hiszek abb, hogy többek vagyunk ennél."

Abban hiszel amiben akarsz.


"Születésünkkor is várnak ránk itt,, tehát úgy gondolom, hogy halálunkkor is várnak odaát."

Nincs összefüggés a kettő között. Egyébként nincs odaát sem. A születés egy biológiai folyamat, ahogy a halál is.


"Az a lét nem egy fizikai lét, hanem ennél jóval bonyolultabb összetett létforma"

Bizonyíték? Mert így kijelenteni bármit lehet.


"amit mi élők soha nem fogunk megfejteni. Nagy szerepe van mindebben az univerzumnak, és multiverzumnak."

Meg az Óriás Spagettiszörnynek.


"Szerintem nagyon messze áll az emberiség ezen dolgok, gondolatok megfejtésétől."

Szerintem pedig te állsz nagyon messze a valóság megértésétől.

2019. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Isten mindent jónak teremtett, csak az embereknek adott szabad akaratot. Így az ember eldönti, hogy jót cselekszik-e, vagy rosszat. Minden baj, szenvedés abból származik, hogy az emberek rosszak
2019. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Halal utan az van ami szuletesed elott. Semmi. Nincs tudomasod rola.
2019. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Szabad akaratot adott. Szóval azt akarod mondani hogy megteremtett egy világot és csak úgy hagyja az embereket meghalni? Látszik hogy agymosott vagy. Emberi életek halnak meg nap mint nap. Te meg azt mondod hogy egy emberi élet után van mennyország? Mi értelme hamis dolgokat állítani? Így az emberek nem akarnak élni csak illúziókat kergetnek. Minden szép utána. Nem létezik Isten. Csak a ti tévhitek ez. Elmebetegség.
2019. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Közönöm a válaszokt.

Tiszteletben tartóm a véleményeket,és megértem.

Mint írtam nem vagyok hívő se temploba járó. Azzal, hogy én másképp kondolkozom, azért reálisan látom a világot.

Nyugati világunk materialista, és tudomány párti, amivel nincs is gond, de bizonxíték nincs rá, se vallási, se tudományos részről.

Ahogy mondanám, a remény hal meg utoljára.

Mindenkinek szép életet kívánok.

2019. okt. 27. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!