Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A csehek rokonai a magyaroknak?

A csehek rokonai a magyaroknak?

Figyelt kérdés
Genetikailag?
2019. okt. 30. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És a pomákoknak, tuaregeknek, busmanoknak, pigmeusoknak stb. is.
2019. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:
100%

Én magyar vagyok. Apai ágról a nagymamám cseh volt. Tehát bár én 100%-ig magyar vagyok, mégis genetikai rokonságban állok a csehekkel. Sőt apám előző felesége cseh volt, van egy cseh mostohatestvérem. Ő Csehországban él, és két anyanyelvű, a gyerekkorának a negyedét Magyarországon töltötte, így kulturális szempontból ő mondjuk 10%-ban magyar, 90%-ban cseh, genetikai szempontból meg – ha a szülők felmenőit nem firtatjuk – 50-50%-ban magyar és cseh genetikai szempontból.


A nemzetet nem a genetika teszi azzá, ami. A nemzet nem egy genetikai fogalom, hanem egy kulturális fogalom. Magyar az, aki magyarként identifikálja magát, a magyar kultúrában nőtt fel, magyar szokások szerint él, magyar ünnepeket tart meg, magyar szokások szerint. A genetika kevésbé számít. Annyi tömeges betelepítés volt itt az elmúlt egy évezredben, hogy egy mai 100%-ig magyarnak mondható ember genetikai szempontból nagyon nem hasonlít egy honfoglalás kori magyarra.


Nyilván vannak genetikai szempontok is persze, bár ezek is inkább kulturális, pszichológiai áttételen keresztül lesznek mérvadóak. Egy látványos genetikai különbséggel rendelkező személy – színes bőrű, vagy ferde szemű – egyrészt a többiek által is másnak, idegennek tartott egy kicsit, akármennyire Magyarországon született és magyar kultúrában nőtt fel, magyar kultúra szerint él. De ő maga sem fogja 100%-ig magyarnak identifikálni magát, hiszen maga is látni fogja, a környezet óhatatlanul szembesíteni fogja azzal, hogy ő külső jegyek tekintetében nem teljesen olyan, mint a magyarok túlnyomó többsége.


De röviden újra: A nemzet nem genetikai, hanem kulturális fogalom.

2019. okt. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!