Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy amíg nem...

Miért van az hogy amíg nem veszünk észre egy adott helyzetet addig minden természetes és utána meg vége mindennek?

Figyelt kérdés
Mint például mielőtt észrevesszük hogy megtetszettünk valakinek. Valahogy olyan természetes magától értetődően történik minden egész addig amíg észre nem vesszük, meg nem fogalmazzuk magunkban a helyzetet...Onnantól mintha megtörne a varázs, mintha azzal hogy tudatába kerülünk a dolognak megtörne az egész varázs? Nem mondom hogy mindig de néha van ilyen.

2019. nov. 4. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Mikor elezdesz gondolkodni róla, akkor egyéb gondolatokat, érzelmeket is társítasz hozzá, ezzel pedig elvész a természet mivolta. Amikor gondolkodsz amúgy is a saját duális kis mini világodban vagy, ezért arra az időre eleszted a "jelen" pillanatot...

(Vagy valami ilyesmi.. Nem tudom erre gondoltál-e)

2019. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, pont erre... De lehet hogy ez örökre megtöri a "varázst" vagy tudatosan a mostra koncentrálva visszatérhet az eredeti állapot?
2019. nov. 4. 21:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Háát tudatosan a "jelenre" koncentrálva megmarad az állapot, de akkor amikor az épp történik.

Ezt a "koncentrációt" lehet fejleszteni is, erre való pl a zen meditáció is.

Mivel az van hogy előbb utóbb biztos bejön egy gondolat, vagy egy duális meghatározás, vagyis próbálja "megcimkézni" a tudatod. De rendszeres gyakorlással le lehet választódni a gondolatokról, és akkor csak a pillanat marad, a teljességében...

2019. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szóval ha most elképzelsz valamit a múltból, az már módosítva lett a Te tudatod nézőpontjai alapján. Tehát nem valóságos, csak egy belső "mozi". Így pedig nincs meg az a "varázsa" amirõl írsz.

Azt csak a valóságban, azaz mindig a jelenben tapasztalhatod. Az pedig hogy ez milyen "stabil" az a tudatod edzettségétől függ.

Remélem így érthetőbb ;)

2019. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm :) Tudsz esetleg valami jó könyvet ehhez amit lehet olvasgatni a témában?
2019. nov. 4. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát az a helyzet én zen meditációt gyakorlok, nekem ez az irány jött be. Viszont nem nagyon olvastam ezzel kapcsolatban, és én egyéni gyakorló vagyok, szóval nagyrészt egyedül fejlesztgettem ezt az egészet.. Viszont egyedül nagyon nehéz, én is sok éve nyomatom, és sokkal hatékonyabb lett volna ha valaki részletesen tanít ezzel kapcsolatban.

Talán Chong An Sunim - youtube csatornáját ajánlanám, ahol vannak jó előadások ezzel kapcsolatban.

Esetleg holnap ha eszembe jut valami, majd írok..

Szép estét ;)

2019. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Talán leginkább ezt a rész ajánlanám:


youtu.be/GgWW08kMXKc?t=2071

2019. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2019. nov. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2019. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!