Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ügyfélkapu? Kormányablak?...

Ügyfélkapu? Kormányablak? Elmagyarázná valaki, hogy ez hogyan néz ki a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Röviden: személyi igazolványt szeretnék készittetni. Ehhez felkerestem a hozzám legközelebb eső kormányablak weboldalát. Ott azt olvastam, h ügyfélkapun keresztül kell időpontot kérni. De ügyfélkapum sincs.

1. kérdés: mindenképp kell regisztrálnom ügyfélkapun ,ha igazolványt akarok?

2.Milyen iratok szükségesek az ügyfélkapu regisztrációhoz? Lakcimkártya pl?

(vajdasági magyar vagyok, azért vagyok ennyire tájékozatlan ebben a témában :)



2019. nov. 5. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapu nem regisztrálható az internetről. Személyesen be kell menni szintén egy okmányirodába/kormányablakhoz, mert felveszik a személyes adataidat, igazolnod kell hogy tényleg a jogosulté lesz a fiók. Ez kritikus és kihagyhatatlan lépés, hiszen ezen keresztül intézhetők hivatalos ügyek, nem lehet csak úgy kedvedre fiókokat regisztrálni.


Emiatt pedig ki is esik az egész kérdés lényege, mert ha nincs ügyfélkapud, nem tudsz mit csinálni. Ekkor személyesen kell bemenned a fenti két hivatal egyikébe, és kérelmezni a személyi igazolvány készítését, esetleg rögtön ott az ügyfélkapu regisztrációt is. A neten időpontfoglalás csak egy lehetőség, nem ez az egyetlen járható út. Bemész, húzol sorszámot, kivárod a sorod, és ugyanúgy megcsinálják amire szükséged van. Nyilván ez valamivel hosszabb idő, mint lefoglalt időpontra érkezni.

2019. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1818-at felhívod, és foglaltatsz időpontot az ügyintézővel.

Személyihez nem kell ügyfélkapu, de nyilván ha már ott leszel akkor egy kalap alatt mindkettőt megcsináltathatod, csak úgy kérjél időpontot.

2019. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ.

Az még mindig homályos nekem, hogy lesz e problémám abból, hogy nincs magyarországi lakcimem( csak szerbiai).

2019. nov. 5. 16:14
 4/6 anonim ***** válasza:
De magyar állampolgár vagy?
2019. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, az vagyok
2019. nov. 5. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
vidd magaddal a szerb személyidet, vagy szerb útleveledet, ha van, akkor a honosítási okiratod is kell, magyar anyakönyvi kivonat. Ezzel elkezdik a személyi okmány ügyintézését. Az nem gond, ha nincs magyar lakcímed,a személyi kell csak az ÜK regisztrációhoz. Egyébként, ha elkészül a személyid, ami már e-személyi, akkor a neten keresztül te magad is regisztrálhatsz ügyfélkaput, nem kell hozzá személyesen kormányablakba menned.
2019. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!