Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért utálok meg mindenkit?...

Miért utálok meg mindenkit? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Lehet velem van a baj, de senkivel nem tudok hosszú távon jóba lenni. Minden ember valamivel elkezd idegesíteni több idő után. Nagyon könnyen összebarátkozom emberekkel, de hamar vége is lesz kb minden barátágomnak. Vannak olyan barátaim, akikkel csak ritkán találkozom, őket nyilván bírom. De van pl. hogy valakivel nagyon jóban leszünk, minden nap beszélünk, és aztán egyszer csak rájövök, hogy mennyi minden zavar benne, és utána már csak idegesít.

Írok egy példát: A legutóbbi eset most volt. Év elején nagyon jó barátnők lettünk egyik osztálytársammal, folyton egymással voltunk, nagyon sokat beszélgettünk, nagyon megimádtam. Bizalmas dolgokat osztottam meg vele. Aztán azon gondolkoztam, hogy igazából ilyen jó barátnőm még nem volt, és hogy ő a legjobb barátnőm. Október elején még nagyon szerettem, október közepén is, de már kezdtem kételkedni, október végén meg rájöttem, hogy mennyi minden zavar benne. Először azt vettem észre, hogy engem lenéz, és csak magáról tud beszélni, hogy engem alig hallgat meg, hogy mindig ő dönti el mit csináljunk, van hogy én mondok valamit és le se szarja. Elkezdtem tőle távolodni, rájöttem hogy totál félre ismertem. Ha a suliban nem vele vagyok hanem valaki mással, ő utána olyan megvetően néz rám, mintha megöltem volna valakiét. Nem tudom hogy mióta van beleszólása abba hogy én kivel beszélek. Hogyha neki kell menni valahova, és kér, hogy kísérjem el, és elkísérem. Hogyha én kérem meg ilyesmire már vágja a pofákat. Most már nagyon nem szimpi, ezért egyre kevesebbet vagyok vele.

Ez nem elsőre fordul elő, már nagyon sokszor volt ilyen. Mindig úgy volt, hogy én utáltam meg az adott félt, én hagytam ott, én vesztem össze vele, és soha nem fordítva, de mindig meg volt az okom. Velem lenne a baj? Miért nincs egy hosszú távú barátságom se? Valakivel volt már ilyen? Vagy valami hasonló?

16/L



2019. nov. 24. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jó még az emberismereted, majd biztos fejlődik. Engem már nem lep meg,hogy aki elsőre szimpi azt kedvelem később a legkevésbé és fordítva. Például a szép emberek már kevésbé szimpik mert az a tapasztalatom H jobban kihasználják az embereket stb
2019. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igen, fontos az emberismeret, nem árt, ha jó. Persze a tapasztalatainkból építkezünk.

Azért ha senkivel nem jössz ki hosszabb távon, elgondolkodtató. Nem kell mindig a hibát keresni, vagy át kell lépni rajta, mint a kutya sz@ron. Hullámvölgyek jönnek-mennek. Van ilyen. Te talán hibátlan vagy? Mindenki magát ismeri a legjobban, el kell fogadni, hogy nincs még egy ugyan olyan személy. Persze csodálatos megtalálni, az egy hullámhosszon lévőket. De ők se feltétlen olyanok, mint amilyennek szeretnénk; valahol kompromisszumokat kell kötni, az elvárásainkból lejjebb adni esetleg. Bár fontos, hogy mindeközben a megfelelő embereknek nyílj még stb. Szóval nem mondom, hogy könnyű. Mindenki a beàllítottságàhoz mérten kell megtalálja az egyensúlyt, amiben boldogul.

2019. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is rossz emberismerettel rendelkezek, nem vagy egyedül... Sokan a saját ideájukat akarják érvényesíteni, ez engem nem lep meg. Örülj,

Van mit még tanulni... Ezeket nem a tanórán tanulod meg. Ha nincs bajod ezzel, egyszerűen lépj túl rajta, foglalkozz mással, ami boldogít, vagy ami kedvedre van.

2019. dec. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. 22, fiú vagyok. Én ugyan ilyesmi cipőben(vagyis, hogy érthetőbbe fogalmazzak, helyzetben voltam), s egészen mostanáig ezt nem tudtam kipipálni(megoldani), a helytelen elképzeléseim miatt. Vagyis: féltem, mit gondolnak rólam. Nem tudtam meghúzni a személyes határaimat: azaz, mit nem engedek meg egy barátság keretén belül. Nem voltak nekem ilyesfajta önvédelmi kereteim. Most nagyon azon vagyok, hogy ezeket a kereteket felépítsem, és az önértékelésemet belevigyem a mindennapokba. Személyes tapasztalokat meg tudok osztani.
2020. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!