Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » “Bolond” vagyok ha nem értem...

“Bolond” vagyok ha nem értem a matekot?

Figyelt kérdés
Sose értettem, nem is igazán szerettem a matekot. 18 vagyok, már iskolába se járok. Valaki feltett egy nagyon egyszerű kérdést múltkor matekból, és nemtudtam. Szégyenemben arrébb mentem sírni .. Középiskolában imádtam a történelmet, minden mást de a matekot a mai napig gyűlölöm.

2019. dec. 3. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet megmondani. Mi volt az az egyszerű kérdés?
2019. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már pontosan nemtudom, de egy bizonyos valaminek mi az 1/4-e ...ha jól írtam
2019. dec. 3. 16:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem bolond vagy, csak egy picit buta:D
2019. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Hát az tényleg elég gáz, ha nem tudod valaminek mennyi a negyede..


Sosem értettem. Ez kb olyan, mint hogy full reálos vagyok, mégsem vesz senki komolyan, ha minden sorban 30 helyesírási hibám van..


Pedig még diszlexiás is vagyok. De ezt pont leszarja mindenki.

2019. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megnyugtató :D Lehet akkoriban volt a baj az egyik tanárral, ha valaki nem értett valamit és megmerte kérdezni hogy ez mégis miért az, csak kiabált higy hülyék vagyunk és ennyi, folytatta az órát :D persze ez középiskolában.
2019. dec. 3. 17:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát elnegyedelni valamit tényleg nem egy nagy mutatvány. Talán diszkalkuliás vagy.
2019. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem hinném, hogy bolond vagy. Valószínűleg valami negatívum ért a matek tanulása kapcsán, ami miatt így reagál az agyad.


Plusz: nem vagyunk egyformák. Nekem például kb. 24 éves koromra ért be az agyam matematikai készsége.

Volt egy srác osztálytársam (általános suliban), aki imádta a matekot, szabad idejében a ház számokat adta össze. Sosem értettem, miért mondja, hogy olyan könnyű. Nekem sosem volt az akkoriban. Később persze már könnyebben ment. Engem az is akadályozott a matekban, hogy a tanárnő, aki tanította általánosban (mellesleg az osztályfőnök is ő volt), azt mondta: ha felmondom neki hibátlanul a matek könyvet fejből, akkor sem fog jobb jegyet adni közepesnél, mert én egy közepes képességű diák vagyok. ((ÉS az ilyen gyerekeket tanított))

Tehát elvesztettem a matek felé a motivációm. Bár a mértant szerettem.

Mikor gimibe kerültem, én voltam a legjobban meglepődve, amikor az ottani matek tanár az egyik feleletemre négyest adott. Vissza is kérdeztem, hogy biztos ez, mivel én közepes képességű vagyok. Azt mondta, teljesen biztos a négyesben, mert ez a válasz ennyit ért. (Tehát alapból rombolta az önértékelésemet, aki kisebb koromban tanított.) Egyébként valamiért mindig féltem a matektól. Végig szigorú matektanáraim voltak, és ez csak középsulinál (értem ezalatt az eü. szakiskolát, és később a melós gimit) lett könnyedebb minden. Sokat számít milyen a tanár, és hogyan tanítja a tantárgyat. Mert ez egész életedet megbélyegezheti.

Szóval én azt mondom: minden változhat.

Plusz hab a tortán, egyenletekre, logaritmusokra, meg ehhez hasonló nyalánkságokra sosem volt az életben szükségem, de megtanultam, mert kellett, de ha ilyenekből nem vagy ász, és nem matematikusnak készülsz, akkor elég ha kettesre tudod (Bár nem tudom manapság már hogy számolnak, talán százalékokban? A lényeg ugyanaz.)


Stresszes helyzetekben bárki hibázhatott volna akár egy egyszerű matematikai kérdésben. Szóval emiatt ne búslakodj.

2019. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!!!!!😊
2019. dec. 4. 05:41
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2019. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!