Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudatos álmodás melyik a...

Tudatos álmodás melyik a legjobb módszer? (többi lent)

Figyelt kérdés
2 módszert tudok 1. nappal amikor ébren vagy megkérded hogy álmodsz-e és igy ugye almodba is megkérded 2.Befogod az orrod és többször megcsinálod álmodba is de viszont ott ugy olvastam kapsz levegőt és ugye akkor rájöhetsz hogy álmodsz más modszer ?? melyik hatásoabb?

2019. dec. 9. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mikor álmodsz, és felfedezel valami dolgot, ami életben is hasonló lenne: mondjuk belenyúlsz egy pocsolyába (eső után), és összedörzsölve az ujjadat nedvesnek érzed. Ha más az érzés, akkor álmodsz, illetve, ha megjegyzed: az ujjamnak most nedvesnek kellene lennie, és csak ezután érzékeled, akkor biztosan csak álmodsz. Tehát ha valami nem logikus az álmodban, és te ezt megjegyzed (mindegy, hogy kimondva, vagy magadban), és erre az a logikátlan körülmény megváltozik, akkor megállapíthatod, hogy csak álmodsz.


Egyébként ha valami konkrét dolgot teszel, (és ezt még éberen döntöd el) akkor amikor álmodsz: mondjuk megérinted a könyöködet, és közben látnod kell valahol tükröződve a Holdat (ez a kettő, a könyök érintés, és hogy látod a Holdat) jelenti azt hogy éppen álmodsz.


Én csak ritkán álmodok tudatosan, inkább úgy szoktam mondani: félálomban tudom némileg irányítani az álmaim.

A novelláimhoz az ihletek ebben az állapotban érkeznek.


Amiket írtál, az első a szimpi. Mivel én sokszor fulladoztam már, erre nem vetemednék tudatos álmodás alatt/miatt.

Nem tudom mennyire feleltem a kérdésedre, ha semmi hasznos, akkor bocsi.

2019. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 citromfűlevél ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy néztem a feliratokat, szövegeket, ha csak össze- vissza betűk vannak, akkor tudod, hogy álmodsz. :)
2019. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző módszerek jók lennének, de mégsem. Ha az ember álmodik, nem fogja észre venni ezeket a dolgokat. Én is például csak ébredés után jövök rá, hogy b+ hogy hihettem azt arra a logikátlan baromságra, hogy igaz. Amúgy ha sikerül észre venned, hogy álmodsz, akkor a legtöbb esetben felébredsz
2019. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Nem egészen. Ha felébredtem volna ezek közben, akkor nem is írtam volna. Csak, mert nálad nem működött, még nem jelenti azt, hogy másnál nem válna be. Csak mondom.

Ne keverjük bele, az "én nem éltem át, tehát ez nincs így" mentalitást.

2019. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, azt mondtam, hogy a legtöbb esetben, a legtöbb embernél. Elhiszem, hogy van, akinek sikerül, de nem gyakori.
2019. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!