Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha neki van...

Mit csináljak, ha neki van nekem meg nincs?

Figyelt kérdés
Mar reg ota mondom a szuleimnek, hogy szeretnek egy laptopot magamnak, de a nyari munkapenzembol nem telik ra es meg gyujtenem kell eleg sokat hozza. Erre apam vett maganak egy tok ugyanolyan laptopot mint amilyet en szeretnek. Szerintetek ez milyen mar? Nekem ez kicsit rosszul esik...

2019. dec. 14. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
60 ezerért már vannak használható lapik. Ennyit egy nyári munkával simán össze lehet szedni kiadásokon túl.
2019. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:
100%

> Mar reg ota mondom a szuleimnek, hogy szeretnek egy laptopot magamnak


Mire? Tanuláshoz? Programozásra? Játékra? Netezésre? Esetleg önéletrajzot akarsz küldeni cégeknek? Át akarod utalni a villanyszámlát? Vagy megnézni a céges levelezést? Szükséged van rá, vagy csak jó lenne, ha lenne?


> Erre apam vett maganak egy tok ugyanolyan laptopot mint amilyet en szeretnek.


És ő mire vette? Neki szüksége van rá, vagy csaj jó, hogy vett egyet?


> Szerintetek ez milyen mar?


Hogy-hogy milyen. Egy tízéves gyereknek nem vesznek a szülei autót, se házat, de a szülők vehetnek maguknak. Másik oldalról viszont egy tízéves gyereknek nem kell fizetnie a villanyszámlát, nem kell adóbevallást kitöltenie, és nem neki lesznek álmatlan éjszakái, hogy hogyan marad hó végére annyi pénz, hogy étel kerüljön eléd, hogy meg lehessen venni neked egy új cipőt.


Nyilván egészen más jogos igénye, lehetősége és kötelessége van egy 10, egy 14 egy 17 éves gyereknek, meg egy 25 éves fiatalnak, meg egy 45 éves kétgyermekes apának.


~ ~ ~


Anno, mikor gyerek voltam, akkor a számítógép még eléggé luxuscikk volt. (Ez még a Commodore-ok ideje volt.) Nota bene azért egy erősebb laptop ma is az, de egy használt már azért megfizethető. A szüleimet én is kértem, hogy vegyenek nekem számítógépet. Ők úgy gondolták, hogy játékszernek – mert így tekintettek rá – kicsit drága mulatság. Aztán a számítástechnika szakkörön azért értesültek arról, hogy jól megy nekem a programozás, sokszor a szakkör szabadidejében, amikor a többiek játszottak, én akkor is programozgattam. Innen már sejtették, hogy ez nekem nem játék, hanem valamilyen önmegvalósítási út, amiből akár egy szakma is lehet. (Nota bene programozó vagyok, tehát az is lett.) Onnan már azért nagy nehezen – néhány évnek azért el kellett telnie – végül mégis csak kaptam egy számítógépet. Nem a legjobbat, meg használt gép is volt, de én teljesen elégedett voltam vele.


Később, amikor egy PC-t szerettem volna, akkor az sem ment egyik napról a másikra, hiszen miért vegyenek nekem egy új számítógépet, mikor ott a régi, aminek semmi baja. Ott is azért kellett némi eredményt felmutatnom – számítástechnika versenyt nyertem, pályáztam egy számítástechnika táborba, és be is jutottam –, de úgy is azért viszonylag szűk anyagi keretek álltak rendelkezésre. 16 évesen már inkább a zsebpénzemből gyűjtögettem. Volt, hogy fél évig nem volt merevlemez a számítógépemben, mert nem volt rá pénzem, így hát floppy-kkal szerencsétlenkedtem. Pár évre rá már volt saját bevételem, és onnantól a gépem bővítgetését, javítgatását én finanszíroztam.


~ ~ ~


A szüleid nyilván motiváltabbak lennének, hogy vegyenek neked egy számítógépet, ha el tudnád magyarázni, hogy pontosan miért van rá szükséged, mi az, amit nélküle nem, vagy csak nehezen tudnál elérni, és ez milyen hátrányokkal járna rád nézve.

2019. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem tanulashoz kellene! Egyetemre jarok!
2019. dec. 14. 15:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az anyagi helyzeteteket, de talán apukád úgy érzi hogy ő is megérdemel valamit. Mit csinálj? Szerintem keress egy részmunkaidős állást. Sok egyetemistát ismerek aki dolgozik részmunkaidőben. Talán megbeszélhetnéd velül, hogyha nem is az egészet, de egy részét állják, a többit a saját keresetedből fizeted. Vagy egyszerűen csak kérd kölcsön időnként. Egyetemista vagy, most ár ne várd el hogy mindent ők fizessenek.
2019. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015-ben 80 ezerért vettek tök jó laptopot. Azóta is használom. Annyid se lett?
2019. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vettem
2019. dec. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tanuláshoz" - ami tág fogalom. Bőven elég egy i3, 4gb ram, 500-1000GB hdd, 15,4 col, matt, használt, jó állapotú aksival. Ez 50-70 ezerből megvan. De újonnan is 120 ezer alatt.


Mennyi pénzed van rá? Mennyit tudtál összeszedni nyáron? Vizsgaidőszak után is van lehetőség diákmunkára.


Nekem nem volt számítógépem, amit a szüleim vettek. Elsőt a saját keresetemből raktam össze. Nekem nagyon jól esett, hogy meg tudtam teremteni magamnak egy nyári munkából a teljes asztali gépem árát, ami akkor drágább volt, mint egy laptop, ami neked "tanuláshoz" elég lenne.

2019. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!