Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha én rendőr vagyok, Törzsőrme...

Ha én rendőr vagyok, Törzsőrmester vagy Főtörzsőrmester rendfokozaton. Van arra lehetőség, hogy átkérem magam egy másik országba?

Figyelt kérdés
2019. dec. 17. 03:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Kamu! - nem lehetsz törzsőrmester VAGY főtörzsőrmester!

2. Ha rendőr lennél, hogy intézkednél, ha a joggal nem lennél tisztában?

3, Csak akkor, ha az állampolgárságod szerinti anyaországod gyarmatán teljesítesz szolgálatot.

2019. dec. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem az a lényeg, hogy kamu vagy nem kamu rendőr... bárki feltehet pusztán elméleti kérdést is. Egyszerűen válaszolni kéne olyannak aki tudja.
2019. dec. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rendőr, nem is utaltam rá az utolsó válaszoló jól gondolja. Csak egy elméleti kérdést tettem fel.

De akkor at fogalmazom: “egy törzsőrmesteri vagy főtörzsőrmesteri fokozatban levő rendőr át kérheti magát másik országba? Nyilván ha erre van lehetőség gondolom akkor ahoz vizsgát kell tenni az ottani jogokbol és természetesen az állampolgárságot. Valaki tudja ennek a menetét vagy hogy van e ilyen lehetőség egyáltalán? “

2019. dec. 17. 08:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha

- az ottani ország állampolgára vagy )van, ahol a kettős állampolgárság is kizáró ok).

- elvégezted az ottani rendőriskolát.

- egyéb feltételeknek (büntetlen előélet, fizikai követelmények) megfelelsz,

akkor:

minden további nélkül lehetsz ott rendőr.

.

Kérdésedre, ha itt rendőr vagy, beállhatsz-e másik ország rendőrségébe, a válasz egyértelmű NEM.

2019. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem.


HA, ESETLEG, kiválasztanak, akkor mehetsz külföldi misszióra. Pl.: Magyarok által látogatott tengerparti helyekre. Mint Horvátország, Montenegro.

De ezek idénymelók.

2019. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Es esetleg olyan van-e hogy itthon rendőrként le dolgozik valaki “x-y” évet kimegy külföldre ahol most csak a hasamra ütve mondok valamit mit tudom én 4 év folyamatos kint tartózkodás után igényeheted az ottani állampolgárságot, na ha te a tapasztalatoddal múltaddal rendelkezel “xy” évnyi rendőr szolgálattal akkor nincs olyan eljárás ami ezt az idointervallumot meg rövidíti 4 helyett 2 évre például.


A számok és idők csak irva lettek példaként nem kell hozzájuk ragaszkodni.

2019. dec. 18. 21:57
 7/8 anonim válasza:
Nem. Ahhoz egy másik életet kéne kezdened. Ott te olyan leszel mint egy mezei civil. Semmivel nem leszel több. Mások a jogszabályok, a szolgálati szabályzat, minden. Egyes vizsgáid könnyebbek lennének, de csak a többlettudásod miatt de attól még ugyanúgy meg kell csinálnod.
2020. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze a vizsgák egyértelműek, nem is a vizsga elkerülése volt ennek az elméleti kérdésnek a célja, csakhogy az állampolgársághoz letöltendő időt le lehet e rövidíteni. Minden esetre megtudtam amit szerettem volna. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! :)
2020. jan. 4. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!