Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem utalták most decembe...

Miért nem utalták most decemberben a családi pótlékot? Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés
Elvileg decemberben ráadásul duplán utalnak, de én december elején nem kaptam, és azóta sem, 6 éves a gyerekem. Próbáltam telefonálni, de csak valami automata volt, ami érdemi információt nem adott.
2019. dec. 17. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem gyütt a segíly
2019. dec. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akik itt válaszolunk, tippelhetünk ezt-azt, de nem biztos, hogy nálad az fordult elő. És ami a lényeg: telitalálat esetén sem kapod meg az utalást.

Megkérdeztem a fiamtól, december első napjai valamelyikén kapták a decemberit, és ma reggel kapták a banktól az SMS-t a januári utalás jóváírásáról. Internetes fórumokról úgy tudják, hogy földrajzi területenként eltérő időpontokban utalnak; nem úgy van, mint a nyugdíjutalás, ami egyszerre történik az országban mindenütt.


Családi pótlékkal kapcsolatban ezeket az elérhetőségeket adja meg az Államkincstár: [link] , van e-mail cím és telefon is.

Írtad, hogy automata jelentkezik; nem tudom ezeket a számokat hívtad-e?

Én, sajnosnak írom, mert nagyon-nagyon utálom az automatahangos hívásfogadásokat, különösen akkor, ha 20-50 percig hallgatom kihangosítva a szövegeket, zenéket, felváltva. Bár azt sem kedvelem jobban, ha nem tudom mennyi szöveg meghallgatása és nem tudom hány billentyűnyomás után eljutok oda, ahova akartam, és akkor bemondja, hogy minden munkatárs foglalt, hívjak később, és bont.

És, e-mailre sem tudom, mennyi idő múlva válaszolnak.


Jónéhány éve, mikor a nyugdíjba vonulásomat intéztem, napokig nem tudtam telefonon elérni a Nyugdíjbiztosítót – most meg még azok az ügyek is az Államkincstárhoz kerültek.

Annyiban szerencsés helyzetben vagyok, hogy megyeszékhely közelében levő faluban lakom, 11 km-re volt a házunktól a nyugdíjintézet, kb. 300 méterre a helyközi autóbusz-állomástól. Akkor még nem volt időpont foglalási lehetőség, ott vártam vagy 5 órát, de legalább előbbre jutottam az ügyben.

Nincs elárasztva az ország az ügyfélszolgálataikkal: [link] , ha van olyan, amihez könnyen eljuthatsz, akkor érdemes személyesen próbálkoznod. Lehet, hogy nem lesz más választásod akkor sem, ha messze vannak.

Családi pótlék igénylése minden kormányablakokban is végezhető, amiből azért több van, de nem tartom valószínűnek, hogy ott utána tudnak nézni az utalásoknak; de próbálkozhatsz esetleg ott is.


Kívánom, hogy sikerüljön intézkedned, megérkezzen az utalás, és ne bosszúság közepette várd a karácsonyt!

2019. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!