Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 évesen átvehetek csomagot?

16 évesen átvehetek csomagot?

Figyelt kérdés
16 és fél éves vagyok, szüleim dolgoznak délután és ha érkezik csomag, akkor átvehetem? Tudok mutatni személyit, van aláírásom. Más nevére is átvehetem? tehát, ha apának érkezik csomag, akkor is átvehetem az én nevemmel?
2019. dec. 21. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ôket nem érdekli ki veszi át. Csak fizesd ki. Akárkinek odaadja még személyit se kérnek.
2019. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. És az nem baj, ha más írja alá? Esetleg más nemű? pl. anyám csomagját én (fiú) veszem át. Az nem számít, ha mindig más az aláírásom? Mert ugye még nem rögződött be, azért mindig össze-vissza írom.
2019. dec. 21. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Senki nem fogja ismerni az aláírásodat, sem ellenőrizni. Azonos lakcímen lakó átveheti más küldeményét ha elmúlt 14 éves. Futárszolgálat akár a szomszédnak is átadja, nemhogy családtagnak.
2019. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem számít, mondja a futár xy-nak hoztam csomagot, te meg mondod oké átveszem. És aláírsz, csak ennyi.
2019. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. dec. 21. 16:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg attól is függ hogy mi a csomag. Én is sokszor vettem már át csomagot. A kutya se kérdezte ki vagyok, arról a címről jöttem ki, átvettem, kifizettem. Neki ez kell, ott a pénz nála, meg hogy ki vette át.

De volt már arra is példa, hogy kérdezték, hogy elmultam-e 18, külön nyilatkozatot kellett tennem, hogy elmultam 18, meg 2 papírt alá írni, meg még tableten is 3 aláírás. Meg még a személyi igazolvány számom is rögziteni kellett. Ilyen mondjuk csak egyszer volt eddig, de ugye akkor ezek szerint ez is egy opció. Meg külön felszólítottak hogy nézzem meg a csomagot, hogy sértetlen állapotban van-e. Ők is körbe fotózták, hogy valóban milyen állapotba kaptam meg. Itt a képeknél is alá kellett írnom, hogy nem sérült a csomag.

2019. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy engedélyköteles eszköz kézbesítésekor kell személyi, engedély, sok sok papírmunka,ilyenek. De postán elküldtek, hogy nem vehetem át a saját csomagomat, emrt nem vagyok 18. Pedig a családban nincsen mégegy ilyen név :D Azért érdekelt, hogy a futárral is így van-e
2019. dec. 21. 20:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Közeli hozzátartozóként, ha egy lakcímre vagytok bejelentve még postai csomagot is átvehetsz (kivéve bizonyos összeghatár feletti pénzküldemények). Ami nem esik életkor-korlátozás alá azt minden további nélkül - de általában a futárt nem fogja érdekelni, csak az hogy legyen nálad elég pénz.
2019. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!