Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orvosi diagnosztikai analitiku...

Orvosi diagnosztikai analitikus szakról vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hét és jelentkeznem kell valahova. Tanácstalan vagyok nagyon a továbbtanulással kapcsolatban. Egyedül az eü fogott meg. Fent említett szak mennyire nehéz illetve az optometria? Előre is köszönöm!

2020. jan. 2. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Hali! Én a Semmelweisen vagyok ODA-n. Egyáltalán nem vészes, nem kell kb semmi matek, csak seggelni kell tudni az anatómiát :D nálunk csak azok szoktak bukni, akik kisgyerek meg munka mellett csinálják, és nem tudnak időt szakítani a tanulásra. A tanárok akikkel eddig találkoztam mind jóindulatúak. Az optometria jó egyébként, csak az a baj, hogy külföldön nem annyira fogadják el ezt a diplomát. A radiográfusit meg a laboros specializációkat már inkább.
2020. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Én a DOTE-n vagyok, másodéves odla hallgató. Nem könnyű a szak, kell a kémia tudás, minimum közép szinten különben elég szenvedős. Az első félévben kémia vizsga kb egy emelt érettségi szintje. Van még fizika, nekünk volt anatómia is, sok-sok emberbiológia. Matek nagyon kevés van, csak az első félévben volt és kb mindenkinek sikerült megcsinálnia 4-es 5-ösre. Egész sok helyen el lehet vele helyezkedni (élelmiszergyárak, kórházak, magán laborok), de a bsc sajnos önmagában nem sokat ér fizetés szempontjából. Kb egyenlő egy okj-s végzettséggel csak sokkal többet szenvedsz érte. A laboros szakirányon viszont sokféle mesterképzés van, ahol tanulhatsz molekuláris biológusnak (ezen belül mikrobiológus, sejtbiológus stb) vagy klinikai kutatónak. Ilyen diplomával már valamennyire jobb helyzetben lehetsz fizetés szempontjából. Ha nagyon jó vagy doktorálhatsz is, és akkor dolgozhatsz az egyetemen, kutathatsz, oktathatsz stb. Összességében nehéz, de nem egy rossz szak, csak a bsc diplomával nem lehet még sokat kezdeni. Itt a vizsgaidőszakban sok az anyag amit számon kérnek (hamar el kell kezdeni tanulni) és nem íratnak a szorgalmi időszakban sok zht. Vannak laborgyakorlatok amik egész érdekesek, tudni kell hozzájuk alapvető kémiai számításokat. Szóval... kell hozzá sok-sok szorgalom, és kitartás.

Remélem tudtam segíteni.

2020. jan. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!