Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cold steel spike hawk jó cucc?

Cold steel spike hawk jó cucc?

Figyelt kérdés

Szóóóval, szeretnék venni valami jó túrabaltát, de vonzódom a klasszikusabb kialakítású darabokhoz, amiben van valamiféle történelmi vonás. És megtaláltam a Cold Steeltől a Spike Hawk nevezetű tomahawkot. Néztem róla videókat, de a rögzítése nekem nem tetszik. A fémben van egy kis furat, amiben egy kis csavar van, amit imbuszkulcssal lehet kitekerni. Nincs átfúrva mind a két oldala, csak az egyik, az is csak félig van a fában vagy még annyira sem. Több videón látom, hogy berögzítették (ki hogy, van aki sima szigszalaggal).


Van valakinek tapasztalata ezzel a fejszével? Félek, hogy, ha erősebben odavágom valaminek, lerepül a nyélről.



#balta #tomahawk #coldsteel #fejszer
2020. jan. 11. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A Cold Steel Spike Hawk NEM balta, hanem tomahawk.


A magyar baltákat/fejszéket felülről húzzák a nyélre és ékelni kell őket, hogy ne repüljenek le a nyélről.

A Cold Steel tomahawk alulról van a nyélre felhúzva, ezért nem kell ékelni, minél nagyobb erővel 'forog', annál inkább feszíti magát a nyélre a fej. Az oldalsó kis csavar majdnem teljesen felesleges szerintem.


A lenti képen balra a tomahawk rögzítése látszik, a másik a balta/fejsze ékelése.


[link]


(Nekem is van hasonló, bár nem a Spike Hawk. De ha megnézel egy fotót a Spike Hawk-ról, látszik, hogy a nyél teteje szélesebb, mint a fej alatti része. Nem tudom mire gondolsz szigszalagos rögzítés alatt, de felesleges az is.)

2020. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem balta, írtam is, hogy tomahawk. Akkor úgy fogalmazok, hogy: balta jellegű cucc kellene. Tehát nem kés, szakóca, húsvágóbárd. :D
2020. máj. 5. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:

A "És megtaláltam a Cold Steeltől a Spike Hawk nevezetű tomahawkot" mondatodból azért sejthető volt, hogy hallottál már a tomahawk-ról, de a kérdésből nyilvánvaló volt, hogy nem volt a kezedben még ilyen eszköz, így nem tudtad, hogy a balta/fejsze fejének felülről felhúzásával és ékkel való rögzítésével szemben a Spike Hawk fejét alulról húzzák a szélesedő nyélre.


Ahogy írtad: "Félek, hogy, ha erősebben odavágom valaminek, lerepül a nyélről."

Ami fizikai képtelenség a Spike Hawk esetében. A fej képtelen a szélesedő nyélről lerepülni...


Ezért is emeltem ki, hogy 'NEM balta', hogy ne a balta rögzítését vedd alapul, ha a Spike Hawk fejének rögzítését vizsgálod...


(Mellesleg ebben az árkategóriában jobban jársz a CS Trail Hawk-val szerintem. A kalapácsfej jobban használható túrázásnál, mint a Spike Hawk-on lévő tüske, ami kb. csak sérülést okozni jó.)


(Közben bevillant, hogy szigszalagos rögzítésen mit érthetsz: vannak, akik a fej alatti tenyérnyi-arasznyi részt betekerik valamivel, hogy ne a nyél sérüljön, ha a nem találják el rendesen a hasogatni való fát a fejjel.)

2020. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!