Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kedves Sorstársak, Rendelt...

Kedves Sorstársak, Rendelt már a joram. Store oldalról valaki árút?

Figyelt kérdés

Én megláttam egy szandált, melynek külleme teljesen megegyezett a NEWChic oldalon kinált szandállal. Megrendeltem a szandált és ki is fizettem kártyásan. A megrendelés és fizetés visszaigazolása nem érkezett meg az email cimemre. Weboldal:joram.Store



Https://joram. Store/pages/about-us



#Joram.Store
2020. jan. 22. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem túl biztató, hogy semmilyen adat nem utal arra hogy ez valami legális cég lenne. A kapcsolattartásra használt e-mail címre ha rákeresel a Google-ben, kismillió ilyen árusító oldalhoz be van írva. Mind ilyen hevenyészetten, semmitmondó adatokkal kitöltött Shopify sablon alapú oldal, amiből valószínűleg végtelent be lehet regisztrálni és közzétenni a neten, majd halászni az esetleges vevőkre. Az ilyen sablon alapú oldalakkal pedig az a gond, hogy bárki csinálhat ilyet. Hiába tűnik komolynak meg design-osnak, az oldal váza az alap, csak ki kell tölteni szöveggel, és van egy webshopnak tűnő oldal a neten. Attól nem lesz hiteles meg megbízható, mert berakja fizetési rendszerek logóit. Az ilyen vicceskedő, lazának és modernnek tűnő domain mint a .club, .store, és hasonló nem tradicionális (.com) című oldalak szinte mindig átverések. Bár az árak még hihetőek és nincs irreális 80-90%-os leárazás, de ugyanúgy kaphatsz hamisítványt vagy akár semmit a végén. A 163.com amúgy a kínai cenzúra mögül elérhető e-mail szolgáltató, ami megint nem egy biztosíték, hogy egyáltalán tudnál panaszt tenni, mert lehet át sem megy a leveled a szűrőn. A további rossz hír ezzel kapcsolatban, hogy ez egy eldobható e-mail cím, ami azt jelenti hogy például csak 10 percig él és automatikusan törlődik, amíg beregisztrálták vele a domaint. Kifejezetten rossz előjel, ha valakinek eldobható e-mail a hivatalos kapcsolattartási címe, és semmilyen más adatot nem adott meg ezen kívül, ahol utolérhető lenne.

Sok olyan jel van az oldalon, ami miatt kockázatos itt bármit is vásárolni. De mivel csak pár tíz dollárról van szó, esetleg betudod tanulópénznek, és vársz, hátha mégis kapsz érte valamit. Ha nem, akkor minél előbb írnék egy e-mailt (na igen, csak mire...) az elállásról, mert azt írja hogy a küldemény feladásáig el lehet állni.

2020. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor történt a rendelés?
2020. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt tudom mondani, nem minden arany ami fénylik... ha noname kis oldalakról rendelsz akkor bizony elő fog fordulni ilyesmi. Közös jellemzőjük a mézesmadzag, féláron árulnak cuccokat, legközelebb ne dőlj be nekik.
2020. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 napja küldtem el a megrendelést. Miután a NewChic oldalán régóta szemeztem ezzel a szandállal, valahogy az éberségem nem működött. Az lett feltünő, hogy nem küldtek az email cimemre visszaigazolást, úgy, ahogy ezt a Wish és a NEWCHIC is teszi. Nem telt el sok idő, de aztán megláttam ezt a szandált egy másik kereskedő hasonló oldalán...ekkor fogtam igazán gyanut. Irtam a megadott email cimre, hogy küldjék a visszaigazolást a rendelésről és a fizetésről. Háát, még nem kaptam választ..Sajnos, azt hiszem, megszívtam...Tanulópénz!!
2020. jan. 23. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!