Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 4 éve haltak meg a szüleim ma...

4 éve haltak meg a szüleim ma kaptam egy papírt miszerint apukámnak volt adósága ami most került a behajtóhoz eddig semmiről nem tudtam! Köteles vagyok én ezt kifizetni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 27. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2020. jan. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Örököltél valamit a szüleid után, volt hagyatéki tárgyalás? Ha igen, ott ki kellett volna derülnie az adósságnak és dönthettél volna, hogy elfogadod az örökséget a tartozással együtt vagy lemondasz az örökségről és nincs tartozás sem. Ha nem örököltél semmit, akkor nem kell vállalnod a tartozást, negatív örökség nincs, csak tartozást nem lehet örökölni.
2020. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak a ház volt amiben laktunk az lett az enyém az adósságról meg most szereztem tudomást ! Volt közüzemü tartozások víz villany stb ,de más nem !
2020. jan. 27. 14:16
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

3.-ra.


És kifizetted a közüzemi tartozást?


Kinek a megbízásából küldte a papírt a behajtó?


ÉN úgy tudom, hogy 5 év az elévülés! Azaz, SZERINTEM, jogos LEHET a követelés!

2020. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Közüzemü számlákat rendeztem ! Magyar országos közjegyzői kamara! Onnan jött a levél velük beszéltem ! Még a behajtó nem küldött semmit !
2020. jan. 27. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De a közjegyzői kamara akar pénzt, vagy az ő ügyfelük?

És mit mondtak, milyen jogcímen/miért?


Ez 2 lényeges kérdés!

2020. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Magyar követeléskezelő zártkörűen működő részvénytársaság kérte a behajtást ,hogy mire arról nem tájékoztattak hívjam fel a végrehajtót ő majd mindenről felvilágosít
2020. jan. 27. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!