Vaterának tartoztam 305 forintal! Elfelejtettem kifizetni és behajtohoz került, ahol csak az adminisztrációs díj 3125FT. Kicsit pofátlanságnak tartom, hogy több mint a 10-szeresét kell kifizetni. Nem lehetne valahogy kibújni a fizetés alol?

Figyelt kérdés

Igen... 305 forint... ebből lett 3125 adminisztrációs díj majd még kamat és a 305 forintom.

16 éves vagyok, nem lehetne ezáltal valahogy megúszni a +több ezer fizetést??


2011. ápr. 15. 22:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%

Küldtek neked levelet, hogy emlékesztetnek hogy van nekik egy tartózásod?


Mert ha jól tudom kell ilyet kiküldeni mielött behajtóhoz kerülhetne. Viszont ez is valami díjba kerül..(az emlékesztetés)

2011. ápr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha emlékeztetőt is küldtek a fizetési kötelezettségről, akkor ők nem hibásak. Az adminisztrációnak vannak költségei, persze, hogy nem nekik kell állni, hanem annak, aki az adós, hiszen ha nem tartoztál volna, nem kellett volna ezzel foglalkozni senkinek. Most mit mondjak, így jár, aki hanyag. Én is a saját káromon tanultam meg, valami hasonlóan pitiáner összeg nőtt "kicsit" nagyobbra, mert elfelejtettem. Azóta figyelek az ilyesmire.
2011. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazából tök mindegy hány éves vagy, mert a tartozás az tartozás. Jól elfelejthetted, mert kb. 1 év, míg behajtóhoz kerül egy ekkora összeg, addig pedig biztosan küldtek emailt vagy levelet, esetleg telefonon is hívtak, csak nem vettél róla tudomást. Viszont vigyázz, mert a behajtónál hamar 10ezrek lesznek a pár száz ft-os tartozásokból, ha továbbra is próbálod elsumákolni (amit nem fogsz tudni, mert nem hagyják annyiban)
2011. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Adósságot egy normális ember nem felejt el. Ha neked tartozik valaki, azt jogodban áll elfelejteni, ellenkezőleg nem.
2011. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 mokkacsino válasza:
100%

Valószínűleg nem fogsz kibújni a fizetési kötelezettség alól. Bár nem tudom, hogy ha annyi idős vagy, hogy szerződhettél szülői engedély nélkül ilyen jellegű szolgáltatóval. Amit tehetsz, hogy a jogifórumon megkérded a jogászoktól , hogy van e lehetőséged a korodra hivatkozva valamit elérni.

De azért jobb, ha erről leszoksz, mert később egy ilyen malőr katasztrófát is tud okozni családon belül.

2011. ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Legközelebb nem fogod elfelejteni...
2011. ápr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Semmi lehetőség nincs a kibújásra. Ha tovább kekeckedsz, majd fizetési meghagyást küldenek és bírósági végrehajtóhoz kerül, aki alapból vagy +50ezer forintot rátesz majd munkaköltségként.

Húzhatod-halaszthatod ha nincs semmi jövedelmed és nincs mit lefoglalni tőled, de amint egyszer lesz jövedelmed, annak a 33%-át havonta le fogják tiltani, amíg ki nem egyenlíted a tartozásod. Persze addig is megy rá a késedelmi kamat.

2011. ápr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Mindentől függetlenűl elég szomorú egy törvény ez.305 Ft-os tartozást végrehajtóhoz adni,aki persze még ebből a "gyufapénzből"is tizezreket tud kreálni rövid időn belűl,amit az adósok zöme már nem tud kifizetni.Igy van lehetőség elvenni valakinek a lakását,levonni a fizetésésnek az 50%-át aminek hatására a többi számlái miatt kerűl bajba szóval undoritó ez az egész.
2011. ápr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
3%

FAKE !


Ilyen nincsen. Ahhoz hogy a behajtó foglalkozzon vele minimum 100 000 Ft kell ! A villanyszámlát sem lehet behajtani az alatt ezért ki is kapcsolják, ez a minimális összeg ennyi alatt a kutya nem foglalkozik behajtással.

2011. ápr. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Fizesd be minél előbb,mert a költség csak növekedni fog. Egyébként nincs olyan, hogy minimum összeg egy végrehajtásnál-10 forintra is kérhető. Az adóssal fizettetik meg a végrehajtás költségeit, ami több tízezer forintra is rúghat.
2011. ápr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!