Ehhez volt joga?

Figyelt kérdés
Szóval a minap felszálltam a buszra, leültem, és a mellettem lévő ülésre ráraktam a táskám, ugyanis foglaltam a helyet valakinek, aki 2 megálló múlva szállt volna fel. Aztán a következő megállónál felszállt egy férfi, és a helyet követelte, miszerint ő nem látja ki van ott, meg hogy a táskádnak talán vettel jegyet?.... (Hozzáteszem a buszon még legalább 10 üres ülés volt, de neki feltétlen ez kellett...) Rövid vitatkozás után megfogta a táskát és átrakta az ölembe majd leült.

2020. jan. 29. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem egy "jogi" kérdés.
2020. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
ez nem jogi kérdés. Normális hangnemben szóltam volna, hogy ne haragudjon, de foglalom a helyem egy ismerősömnek, és egymás mellett szeretnénk ülni. Ha ennek ellenére is átrakja a táskát az ölembe, felálltam volna táskástul, és kerestem volna másutt 2 egymás melletti helyet. Te írtad, hogy volt több szabad hely a buszon
2020. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel jogot kérdezel: volt joga.

Ugyanis, közösségi közlekedés járatain az üzletszabályzatokban, utazási feltételekben szerepel, hogy minden utas csak egy ülőhelyet vehet igénybe. Aki több ülőhelyet foglal el, mint amennyi őt megilleti, annak a lefoglalt ülőhelyről az odahelyezett tárgyat el kell távolítania és az ülőhelyet álló utasnak át kell engednie.

Más részére helyet fenntartani csak érvényes utazási igazolással (menetjegy, bérlet stb.) lehet. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy előzetesen nemigen van rá mód, csak akkor, ha elmegy WC-re, büfékocsiba stb, vagy pl. hosszabb idejű VOLÁNBUSZ útnál a beiktatott hosszabb várakozási idejű helyen leszáll: mozog egy kicsit, WC-re megy, büfében vásárol stb.


Egyáltalán nem biztos, hogy csak kötözködésből tette. Nem ismerem az adott körülményeket, de több okot is tudok. Lehet, hogy leszálláshoz ajtó közelében akart lenni. Lehet, hogy olyan ülés volt, ahol jobban elfért a lába (én pl. többször állok, hiába van 3-4 üres ülőhely, mert olyan helyek üresek – nem véletlenül -, ahol nagyon kényelmetlenül ülhetnék, nem fér el a lábam). Egyes buszokon kényelmetlen hátramenve leülni, mert emelkedik a padlózat, és görnyedt tartással, komoly mutatvány leülni, és nem úszom meg fejbeverődés nélkül, pláne, ha már megy a busz. A felénk járó egyik buszon két ülés alatt van meleglevegő befújás, úgy fűti az utasteret; égeti az ember lábszárát, nemigen szoktak ott ülni. És, ki tudja, mi más lehetett még az ok.

2020. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!