Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért csíp a szemem könnyezéskor?

Miért csíp a szemem könnyezéskor?

Figyelt kérdés
Ásítás után vagy csak úgy hirtelen bekönnyezek, és el kezd csípni a szemem úgy hogy nem tudom kinyitni. Kb csontszárazra kell zsepiznem hogy végre ki tudjam nyitni..ez mitől lehet?

2020. jan. 30. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy hasonló panaszt:


Miért csípi?


Jó napot! Lenne egy furi kérdésem! Amikor könnyezik a szemem, mert mondjuk fúj a szél, a könnyem csípi a szemem! És minél jobban könnyezik, annál jobban csíp! Elég zavaró tud lenni, vezetés közben például meg kell állnom, hogy abba maradjon, mert nem látok semmit! Van ötlete mi lehet ennek okozója? Előre is köszönöm válaszát!


Dr. Hangyál Éva válasza a könny probléma témában:


Tisztelt Kérdező! A leírt panaszok tipikusan az ún. száraz szem által okozott panaszok. Mivel a termelődő könny összetétele nem az élettani, ezért panaszt okoz, és a csípő érzés kivált reflexes könnyezést, ami viszont időlegesen ronthatja a látást. Javasolt hatóanyag-mentes műkönny használata a panaszok kezdetekor, így nem jut el a tevékenységet zavaró állapotig.

Üdvözlettel: dr. Hangyál Éva

2020. jan. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Én is találtam egy hasonló panaszt:


Kis kezit csókolom! Egy kérdést, ha megenged! Amikor folyik a szemem, mert mondjuk tombol a szél, a könnyem marja a szemem, mint a sósav! És minél jobban folyik, annál jobban marja!


Dr. Kuglóffy Elemér Röné segedelme:


Szeva Báttya! A vázolt panaszok az ún. tikkadt szöcskenyájas szem által keltett problémák. A kopár szík sarján legelésző tikkadt szöcskenyájak este, mikoron te lehunyod szemed, hogy az álomtündér valami f_sza kis álmot dobjon reá, ezek a kis szöcskécskék mennek, osztán főkaparják a szemöd, és a kaparásba befolyt könny a savtartalma miatt a kaparás fájdalmát élénkíti.


További fergeteges napot: a doki

2020. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na jó de és a másodikra mi a megoldás?

mer az elsőre veszek szemcseppet, pipa, de azokat a rohadt szöcskéket hogy ölöm meg? xd ( irónia.)

2020. jan. 30. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem zsírosodik a bőröd esetleg a kelleténél jobban?

Mert nálam az van, hogy a szemhéjam is zsírosodik, mondhatnám, "izzad". Ha eztán bármi okból könnyes lesz a szemem, és ezt bemossa, vagy csak megdörzsölöm a szemem és a szemhéjamról a zsírt a szemembe dörzsölöm, akkor az borzasztóan mar, már nekem is kellett emiatt megállni kocsival, mert nem láttam semmit.

Azt szoktam tenni, hogy ébredés után rögtön megmosom a szemem, aztán napközben többször is megmosom/megtörlöm törölközővel, amikor csak úgy érzem, hogy zsírosodik a szemhéjam. Pl. reggel ma is megmostam, de ha az ujjamat a szemhéjamon végighúzom, érzem, hogy kicsit már zsíros. Ha most könnyeznék, akkor marná a szemem. Ez nyáron sokkal rosszabb, ill. a por még fokozza a problémát.

2020. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De amúgy, így már értelmet nyer az egész, köszi! :)
2020. jan. 31. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!