Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Foxposttal adok fel csomago...

Ha Foxposttal adok fel csomagot utánvéttel, akkor nekem nem kell fizetnem, amikor a csomagot az automatába helyezem?

Figyelt kérdés

Valamint, ha van valakinek tapasztalata utánvétes küldéssel, tudna segíteni az alábbi kérdés(ek)ben is?


Regisztráltam a honlapra, majd onnan szeretném feladni a csomagot. Egy mező van ahova lehet összeget beírni: "Utánvéttel beszedendő összeg (Ft)". Ebbe a rublikába a termék árának + utánvét értékének (van egy táblázat, az alapján 290 lenne, mivel 10 ezer Ft alatti a csomag) + a szállítás költségének együttesét kell írnom ugye?


Továbbá, ha így interneten "feladtam a csomagom", utána mi a teendő? Elmegyek egy Foxpost automatához és az ott lévő utasítások szerint beteszem a csomagom az egyik rekeszbe? Ezt rögtön meg kell kísérelnem miután a honlapon feladtam a csomagom vagy elég, ha másnap elviszem egy automatába?



Köszönöm a segítséget!!!!


2020. jan. 30. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha Foxposttal adok fel csomagot utánvéttel, akkor nekem nem kell fizetnem...?"


De, neked kell.


"...együttesét kell írnom ugye?"


Igen.


"Ezt rögtön meg kell kísérelnem miután a honlapon feladtam a csomagom vagy elég, ha másnap elviszem egy automatába?"


Ráér másnap is.


" utána mi a teendő? Elmegyek egy Foxpost automatához és az ott lévő utasítások szerint beteszem a csomagom az egyik rekeszbe?"


Igen.

Először a "csomagfeladás"-t választod (másik opció az átvétel, nyilván az nem érint téged)

Aztán kiválasztod, hogy honnan igényelted a feladást (a vaterafutár külön menüpont)

Aztán beírod azt a számsort, amit a Foxpost előzőleg megadott neked. Ez alapján azonosítva leszel. Aztán kiválasztod, hogy milyen méretű rekeszt akarsz (erről már előzőleg tájékozódhatsz a weboldalukon, leméred a saját csomagod, és annak megfelelően döntesz.)

Aztán a feladás díját kiegyenlíted (magyarán: bankkártyával kifizeted). Ha ez sikeresen megtörtént, akkor lesz nyitható a rekesz. Miután a rekeszbe beraktad a csomagot, becsuktad az ajtót, nyomd meg a "nyugta nyomtatása" gombot a képernyőn. Ez opcionális, de nem árt, ha megvan a nyugta, mert például szerepel rajta a csomagszám.

2020. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a remek választ. Annyit még kérdeznék, hogy lényegében én kifizetem a szállítást (nem tudom még esetleg az utánvét költségét is?), viszont ugye mivel az "Utánvéttel beszedendő összeg" rublikába ezeket hozzáadtam a termék árához, így mikor az átvevő kifizeti, lényegében nekem megtérül a feladási és utánvétes költség?
2020. jan. 30. 10:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindent bele kell kalkulálnod.


termék ára + szállítás + utánvétkezelés = vevő által fizetendő összeg

2020. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!