Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért megy nekem lassan az idő?

Miért megy nekem lassan az idő?

Figyelt kérdés
tehát miért megy lassan idő a naprészt semmit sem csinállok folyton várok valamit hogy tullegyek rajta és az idő olyan lassan megy miért van ez ??

2020. febr. 4. 16:19
 1/7 anonim válasza:
Nekem meg nagyon gyorsan megy az idő. Miért van ez?
2020. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem azért megy neked agyorsan az idő mert jól érzed magad álôtalában akkor megy lassan az idő amikor az ember nem érzi jól magát
2020. febr. 4. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyél óvatos. Ha túl lassan megy az időd könnyen a múltban ragadthatsz.
2020. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
vagy depresszióhoz vezet depresszió fő kiváltó oka alacsony tesztoszteron szint tehát a tesztoszteront kel fel vinni magasba nem látok negatív hatását
2020. febr. 4. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Az idő pénz, s mivel csóró vagy, igy hát az idő sem telik.
2020. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:

> szerintem azért megy neked agyorsan az idő mert jól érzed magad álôtalában akkor megy lassan az idő amikor az ember nem érzi jól magát


Van egy sajátos jellege az idő múlásának észlelésében. Egészen máshogy éljük meg az idő telését, mikor egy adott folyamatban vagyunk, és egészen máshogy, mikor utólag emlékszünk vissza.


Ha valami nagyon aktívan történik – mondjuk egy szilveszteri buliban vagyunk –, akkor nem foglalkozunk az idő múlásával. Az idő telése helyett a történésekre koncentrálunk. Ilyenkor nagyon gyorsan látszik telni az idő. Ha valami viszont nagyon lassan történik – mondjuk egy órája vársz a vonatra –, akkor nincs az, ami lefoglalja az elménket, többször fordítódik a figyelmünk az idő telésére, így az az érzetünk van, hogy lassan telik az idő.


Viszont kellően hosszútávról visszanézve pont fordítva van. Ha az életed egy olyan szakaszára tekintesz vissza, amikor aktívabb voltál – mondjuk egy középiskolai, vagy egyetemista időszakot, vagy a katonaságot, amíg volt sorkötelezettség –, akkor számos emléket tudsz felidézni, hiszen történtek veled érdemi dolgok. Olyanok, amik nem minden nap, minden történéssel telt napnak külön jelentősége van, külön kitüntetett figyelmet kap. Ezt az időszakot hosszúnak tartod. Nem véletlen, hogy aki idősebb, az sokkal több történetet elevenít fel arról a fél/egy évről, amíg katona volt, mint az utána következő mondjuk 40 évről, hiszen az életének az érdeminek/lényeginek tartott része abban a fél/egy évben látszott eltelni, az a fél/egy év hosszabb neki, mint a következő 40.


Ha viszont az életednek egy passzívabb szakaszára emlékszel vissza, az az idő olyan, mintha meg sem történt volna. Történt ez, meg az, de nem gyakran és/vagy nem túl nagy jelentőséggel. Úgy folyt el 1-2-5-10 év, hogy tulajdonképpen az egyik nap olyan volt mint másik száz, ezért a másik száz olyan, mintha meg sem történt volna, nem hagy nyomot, a száz másik napot nem tartod számon, hiszen az a bizonyos „egyik nap” tökéletesen leírja a száz másikat is.


> tehát miért megy lassan idő a naprészt semmit sem csinállok folyton várok valamit hogy tullegyek rajta és az idő olyan lassan megy miért van ez ??


Mert múlatod az időt. Az idő meg csak múlik-múlik, csak a maga lassú módján. Egy óra, egy nap nem sok egy emberéletnyi időhöz képest, de jelentős idő, ami potenciálisan megtöltődhetne tartalommal. Tehát múlatod az időt, ahelyett hogy eltöltenéd az időt, azaz megtöltenéd tartalommal. Ha van tartalom, akkor az észlelésedet és az emlékeidet sem az idő észlelése, hanem az a tartalom fogja kitölteni, amíg nem az idő telésére kárhoztattál figyelni.

2020. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
aha nagyából értem
2020. febr. 4. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!