Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezen nem lehet segíteni?...

Ezen nem lehet segíteni? Egyetemista vagyok és nem tudok csendben tanulni csak hangosan. Mindennap megpróbálkozom a csendes tanulással de nagyon lassan megy. Ha hangosan tanulok fele annyi idő alatt sikerül megtanulnom az anyagot.

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hangosan olvasol? Ha úgy tudsz tanulni, akkor tanulj úgy.
2014. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. Hangosan olvasok és hangosan magyarázok is.
2014. okt. 29. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Zavarsz vele valakit? Mert ha nem, akkor nincs problema.
2014. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, a szobatársamat.
2014. okt. 29. 16:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én is ilyen vagyok. Gimiben mindig hangosan tanultam. Otthon volt saját szobám, így nem volt gáz.

Egyetemen koliban volt tanulószoba, így ott makogtam. Többnyire éjjel tanultam ezért (egyébként is inkább éjjeli típusú vagyok). De aztán váltottam a tanulási stratégiámon, mert a hangos magolás nagyon időigényes, és egyetemen akkora anyagok vannak, hogy azokat lehetetlen így megtanulni.


Ha elolvasok egy nagyobb szöveget, akkor aláhúzom benne a lényeget, és kiírom a főbb fogalmakat, kulcsszavakat egy puskába. Ezután a puskát magolom be (hangosan magamban). A bemagolt főbb kulcsmondatokból fel tudom aztán idézni az egész anyagot. Tehát a tanulásom ma már inkább olvasás, a hangos magolás az csak az esszencia bemagolása.

2014. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Feltehetően magolsz, ahhoz hatásos a vizuális és audio hatás egyszerre.

Témától függ, de mindenképpen az adott szöveg megértése a fontos. Ezt úgy lehet leérni (és eldönteni, valóban értjük-e), hogy az olvasottakat visszaismételjük saját szavainkkal. Belehelyezzük a többi, már ismert rész közé, ha olyan a téma, példákat keresünk, oldunk meg, hogy kiderüljön, alkalmazni is tudjuk-e.

Ez eleinte rendkívül időigényes, később egyes elemei automatizmusokká válnak, bizonyos idő nem is figyelünk rá. Ez nagyon eltérő lehet különböző embereknél.

2014. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os: sajnos az egyetemen már kevés érteni az anyagot, azt is be kell magolni, aminek érted az összefüggéseid, különben nem fogod tudni a vizsgán.
2014. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy aki hangosan tanul az magol. Például a mateket értem és a képleteket is tudom alkalmazni. Például ezt úgy szoktam tanulni, hogy többször átolvasom, párszor leírom a képleteket úgy hogy nem nézek a füzetbe és átoldom a feladatokat(megmaradnak a lépések). Amit észrevettem az hogyha legalább egyszer elolvasom hangosan és ezután csendben akkor könnyeben megy.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. okt. 29. 20:34
 9/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.


Egyetértek a Kérdezővel. Aki hangosan tanul, az nem magol, hanem hangosan elmondja magának az anyagot. Egyébként ez a legjobb tanulási módszer, ennél jobb nincsen egy anyag memorizálására szerintem.


Ugyanis a sima olvasás által megérthetjük az anyagot, de nem jegyezzük meg. A hangos felmondás által viszont nagyon jól meg lehet érteni, át lehet látni a megtanulandó anyagot, mert a hangos beszéd időigényesebb mint az olvasás. A kimondott szavakat könnyebb megjegyezni, a ráfordított többlet idő pedig jobban elmélyíti az anyagot, ezáltal sokkal mélyebb, alaposabb, biztosabb tudás áll rendelkezésre.


Persze, lehet másnál máshogy van, nekem ez a tapasztalatom.


Csak az a baj, hogy ezzel a módszerrel nem lehet már egyetemen tanulni sok esetben, de erről írtam fentebb.

2014. okt. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!