Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Környezetvédelem Szeretnék...

Környezetvédelem Szeretnék tájékoztatást kapni, hogy hol lehet leadni használaton kívüli DVD és CD lemezeket és VHS kazettákat ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

#lemez #cd #DVD #VHS kazetták - hová dobjuk?
2020. febr. 23. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal Budapesten csak eggyetlen egy helyen lehet hivatalosan leadni CD/DVD lemezeket, egy elég megközelíthetetlen tőlem távoli helyen a város túlvégén..
2020. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem, a közeli városban három hulladékudvar van. Mind napi, mind évi vonatkozásban, mindegyikben, korlátlan mennyiségben lehet leadni egyéb elektronikai hulladékot.
2020. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki a kommunálisba dobja, eddig nem volt vele gondjuk. Illetve az illatokból következtetve időnként főleg télen lehet érezni a szagát is.
2020. márc. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kuka
2020. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a műanyagosba dobnám, az gáz? Miért?
2020. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát amennyire én tudom kompozit anyag, úgyhogy nem újrahasznosítható, vagy legalábbis bonyolult újrahasznosítani,de lehet hogy tévedek.


Mindenesetre ha a sima műanyagosba dobod nehezebb kiválogatniuk, az újrahasznosítóban, illetve ha kiválogatták onnan hulladéklerakóba kerül. Viszont ha a hulladékudvarban leadod, onnan jó eséllyel égetőbe kerül, ott ellenőrzött körülmények között égetik el. Nyilván így leadni csak akkor tudod ha van hulladékudvar. Szóval ha nincs,akkor marad a kommunális. Budapesten például annak a nagy részéből távhőt/villamos áramot csinálnak, nyilván égetés útján.

2020. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5: a szelektív hulladékgyűjtő kukák mellé adtak volt leírást hogy mit NE dobjunk bele. a CD-DVD is szerepelt közte. Volt hogy beletettem olyan műanyagot is ami szerepelt e listában: azt a kukabegyűjtők kidobálták a kerítésem mellé és nem vitték el..
2020. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!