Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ma Magyarországon nincs...

Ma Magyarországon nincs hathatós állatvédelem? Ma bármit meg lehet csinálni, mert dől a bunkóság és nincs tettes?

Figyelt kérdés

[link]


Remélem, ezt ide lehet tenni. FB-om nincsen.


1999-ben életem egyik legfelemelőbb és legszebb tette az volt, amikor egy fészekből kiesett, viharban elázott, homokos szárnyú, repülésképtelen fecskét megmenthettem. Büszkébb vagyok rá, mint a diplomámra.


Ma ott tartunk, hogy "zavar" a létük. 2020-ra eltűnhetnek a fecskék Magyarországról. No de van helyettük elég bunkó ember, ugye, akiket "zavar" a fecskefészek, a csivitelés, akiknek derogál a fecskeszXr eltakarítása - inkább leveri a fészket és ezt teszi? Büntetlenül?!


A kézírást lehet elemeztetni, még ha nyomtatott betűkkel írták is (lásd: Országos Grafológia Intézet), a dobozon nyílván vannak ujjlenyomatok, szorgos rendőreink pedig fénysebességgel kideríthetik a levert fészek helyéből, hogy ki tehette ezt az embertelen, gonosz, kegyetlen és mindenképpen büntetendő, aljas cselekedetet.


Az a minimum, hogy 1 milla per 1 fecskefióka a büntetés vagy 5 év sitt.


Ti mit tesztek a környezet és a vadvirágok, madarak, fák, erdők védelmében? Én nagyon sokat, minden erőmmel. És remélem, nem vagyok és nem leszek ezzel soha egyedül.



#büntetés #környezetvédelem #természetvédelem #állatvédelem #természetkárosítás; emberi bunkóság
2019. júl. 3. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Manapság az állatvédelem kimerül a cuki állatok (kutya macska) védelmén. Próbáld elmagyarázni egy macskásnak, hogy bent kéne tartania a macskát, mert kártékony (egy este alatt 5 feketerigómat ölte meg egy macska). Megsúgom mi lesz a reakciója: körberöhög
2019. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mihago ***** válasza:
22%
Igen, mert a magyar kizárólag az erőszakból és a kemény diktatúrából ért. Szép szóval semmilyen kultúrát nem hajlandó befogadni, mert "hö, nekem senkise mondhassa meg!" Kiengedi a macskát vadászni, láncon tartja a kutyát, éhezteti a lovat. Ha meg feljelentik, hőbörög, hogy ezt hogy merik. Holott ha lenne egy rendes hatóság, amelyik nem szarozik bírósággal, hanem kimegy, és kegyetlenül összeveri az ilyet, vagy ha az sem használ, elviszi egy brutális munkatáborba, ahol jó eséllyel beledöglik a kőtörésbe, nos, akkor kevesebb lenne az állatkínzás. A magyarok nem értik a szabadságot, csak annyit, hogy amíg nem figyel a rendőr, lehet lopni meg pusztítani.
2019. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nos, ha a magyar csak kancsukából és büntetésből ért, akkor büntressék meg azt, aki ezt teszi a fecskékkel. Ad absurdum: Engem rögtön megbüntetnének, ha egyenesen odamennék a delikvenshez és fejbelőném, azzal, hogy zavar a puszta léte, igaz? Holott csak egy féreg. Én viszont törvényileg embert ölök, tehát büntetendő vagyok.


A macskát is lehet nevelni, a kutyára is oda lejhet figyelni. És van állatvédelem, is, nyílván. Tessék szépen azonnal feljelenteni azt a bunkót, aki árt az állatoknak. Gyönge és ostoba az az ember, aki magam nem mer kiállni magért, csak gyereken és állatokon (a legvédtelenebbeken!) mer keménykedni, no meg a csemete fákon.


Nem úgy kell ehhez hozzáállni, hogy "hát amaygar az ilyen", hanem úgy, hogy én is magyar vagyok, de akkor sem vagyok ilyen és teszek ellene! Felhívom az állatkórházat, feljelentem a mocskos tetvet, aki leveri a fecskefészket, és kivágja a fákat, teleszemeteli az utcát, a parkot.


Ha szóból nem ért, akkor büntetni. Pénzbírság a legjobb büntetés a bunkójának, és a sitt sem árt. Arra vannak a kedves hivatalos szervek.


Köszönöm.

2019. júl. 3. 20:03
 4/5 Mihago ***** válasza:
64%
Ez nem így működik. Magyarországon a rend helyreállítása a legsúlyosabb bűntett. Bárki azt csinál, amit akar, de merészelj csak kezet emelni egy bűnözőre! Rögtön rád ront az állam teljes szigorával. Véded az uborkádat, te rohadt náci? A szegény betörő meg megégeti a kezét?! Ötezer év!
2019. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az állatvédelmi törvényünk jó lenne, ha lenne aki be is tartatja. Amíg nem kapnak megfelelő büntetést az ilyen emberek, addig nem lesz visszatartó erő.

Pl.ha fejbevered a kutyádat a baltával, akkor kapsz egy ejnyebejnyét és esetleg egy felfüggesztettet. Ha kapnál 4 év letöltendőt, akkor nem tennéd meg és mások sem (talán).


Bár ugye az is egy érdekes kérdés, hogy gyilkosságért sem kapsz sokkal többet. Az állatkínzást pedig komolyan kellene venni, ha másért nem akkor azèrt, mert Buksi után az esetek 90%-ában a szomszéd Marika néni a következő áldozat.


Én járok rendszeresen erdőt takarítani, patakokat tisztítani, vadat etetni (télen), fákat ültetünk stb.

Mondjuk épp most telepítettem a kertembe is egy denevérodút, egyelőre még nincs benne lakó. :D de van pl.méhecske hotelem is.


Az a baj, hogy a sok hülye (itt a Gyakorin is olvastam) sír a szúnyogok miatt (valóban nem lehetett kint megmaradni a szabadban), de a természetes ellenségeit meg elpusztítjuk...

2019. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!