Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor tehet feljelentést? A...

Mikor tehet feljelentést? A többi lent.

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy jelenleg albérletben vagyunk 2egyetemista társammal. Az egyik este mentunk egy szórakozó helyre és előtte kb 23:00-ig alapoztunk az albérletben.A szomszédok kihívták a rendőrt, viszont nem jött fel senkisem szólni hogy hangos a zene vagy bármi. Hozzárteszem nem volt annyira hangos hogy zavaró legyen, de ha esetleg feljöttek volna szó nélkül kikapscoljuk. Elméletileg fel akarnak minekt jelentemni, a közös képviselőnek azt mondták hogy hajnali 1-2 ig szólt a zene és többször is fent voltak szólni. Elméletileg kiraknak minekt, viszont az érdekel jobban hogy... Lehet bármi bajunk ebből a rendőrség részéről?

2020. márc. 1. 21:57
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, a rendőr mire kiért mi a taxiban ültünk és csak annyit mondott..."ja, mentek el? akkor jó bulizást"

Viszont ma a szomszéd (nagyon kedves volt tényleg), szólt hogy ma az ajtó előtt állt két rendőr és minket keresett

2020. márc. 1. 22:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Rendőr csak akkor jön ki a helyszínre, ha több panasz is érkezik azonos időben. Valószínű, hogy a lakók türelme elfogyott, nem az első eset volt ez a részetekről, és többen telefonáltak, hogy hangosak vagytok. Nagyon bosszantó ez, hiszen sokan este 11 órakor már aludnának, mert másnap hajnalban mennek dolgozni.

Rendőr másnap azért ment ki, mert előző nap nem tudott kapcsolatot létesíteni veletek, hogy elmondja több panasz érkezett, és figyelmeztetni kell ilyenkor, hogy több panasz ne legyen. Viszont a lakók valószínű, hogy elérték a tűréshatárt, és jelentették a tulajnak is, meg a közösképviselőnek is. Valószínű, hogy el kell majd költözködnötük, mert ha nem, akkor birtokvédelem lesz a következő lépés, és akkor már mennetek kell.

A gond az, hogy ha így mentek el, akkor necces, hogy találjatok új albérletet. Az új tulajok mindig leinformálják az előző bérlést, mint referenciát.

2020. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyet értek, hogy ez zavaró. Viszont én úgy tudtam, hogymielőtt rendőrt hív a harmadik fél legalább egyszer figyelmeztetni vagy szólni kell. Azon az estén beszéltünk a rendőrrel, de nem mondott semmi mást a fent említetten kívűl. Tehát ennek az ügynek lehet még folytatása?
2020. márc. 1. 22:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy dörömböltek a falon, vagy csöngettek, kopogtak, csak annyira hangos volt a zene, hogy nem is hallottátok. ( sokszor volt, hogy mi is átmentünk kopogni, nem nyitottak ajtót, mert nem is hallották, vagy olyan részegek voltak, hogy nem érdekelte őket)

De nem kell szólniúk előtte. Korábban is írtam. Rendőr csak akkor megy ki ilyen esetben ha több panasz is érkezik.

Az ügynek igen, lehet folytatása, ha továbbra is zajongtok. Ha újra "alapoztok", újra szól a zene hangosan, akkor újra ki megy a rendőr.. Sok ilyen eset után ti jártok rosszul.

Én csak azt nem értem, hogy miért nem fogjátok fel, hogy egy társasházban nem csak ti éltek. A falak vékonyak, minden áthallatszik, ezért az embernek törekedni kell a normális együttélés szabályaihoz.

Ok egyetemisták vagytok. Nincs gond azzal ha bulizni, inni akartok, de ehhez ott vannak a kocsmák , szórakozóhelyek. Vagy költözzetek olyan helyre ahol nincsenek szomszédok.

Egy idő után az ember idegei annyira tönkremennek a hangoskodó szomszédok miatt, hogy már a legkisebb zaj is ami onnan jön a legnagyobb dübbörgés lesz.

2020. márc. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam vagy csak a megrogzodesek miatt. De se nem volt vészes a zene ( kb jbl charge 3 szint) és nem csengetett senki (olyan hangos a csengő hogy bárhogy meg hallanánk) és nem is volt senki részeg.
2020. márc. 2. 00:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben megértem ha valakit zavar azt is ha feljön szólni vagy kihívja a rendőrt. Én csak arra voltam kiváncsi hogy egyszeri ilyen incidens után ha nem lesz több ilyen akkor lehet-e ebből valamilyen ügy.
2020. márc. 2. 00:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Szabálysértési eljárás lehet, ha a tulajdonosok határozata alapján a közös képviselő megtette a feljelentést.

Érdeklődj nála.

Amikor beköltöztetek, nyilván a tulajdonos, akitől bérlitek, tájékoztetott a társasház házirendjéről.

Elemi, hogy azt betartod.

Régi téma lehet ez, ha már rendőrt is hívtak, sőt, hogy az ügyeletes járőr átadta a reggeli szolgálatnak is. Tehát a labda a rendőrségnél. Ott is érdeklődhetsz.

Társasházban mindenféle korosztály élhet, idősek, betegek, korán munkába induló pihenni vágyók, kisgyermekek, korán induló iskolások.

Előfordult nálunk is, hogy pl születésnapot tartottak, kiírták a faliújságra, hogy ünnepelni fognak, de este 10 -kor vége volt, és nem zengett tőlük az egész ház.

Téged jobban zavar, hogy esetleg megbírságolnak, mint az, hogy akár 20-30 családnak a pihenését, normális otthoni életét ellehetetlenítettétek.

A lakás tulajdonosa nem szólt nektek, hogy panaszkodnak rátok? Vagy a közös képviselő? Alig hiszem.

2020. márc. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bárki tehet feljelentést, aki a házban él, és zavarod a nyugalmát.
2020. márc. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!