Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi tévő lehetek, ha a főnököm...

Mi tévő lehetek, ha a főnököm csak hiteget de nem jelent be hivatalosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Október óta dolgozom a jelenlegi munkahelyemen egy magánvállalkozónál, megállapodásunk szerint -szóban történt-, arról volt szó, hogy 3hónap után bejelent. Ez nem történt meg. Csak napi bejelentés szerepel a bérjegyzékemen amit minden hónapban fizetéskor megkapok. Napi 1500ft járulékot fizet utánam, ami ugye nem tartalmazza a TB-t. Ezt én fizetem magam után havi 7500ft. Nem akarok összeveszni vele, meg azt azt sem szeretném hogy azt mondja a végén hogy "na akkor holnaptól ne gyere." Nem egy olyan személy sajnos akivel meg lehet beszélni ezeket. Mit tudok tenni ilyenkor, esetleg hivatalos lépést tudok tenni? Gondoltam arra, hogy bejelentem a NAV felé, de gondolom őket biztosan nem érdekelné, hogy mi mit beszéltünk meg, és meg sem büntetnék a főnököméket, mivel azokra a napokra amikor dolgozom be vagytok jelentve.

Mi tévő lehetnék ebben a helyzetben? Akinek volt már hasonló tapasztalata/helyzete az kérem segítsen egy kicsit. Köszönöm szépen!



2020. márc. 3. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Napi bejelentővel szabályosan dolgozol így nem lehet ezért megbüntetni. Az hogy szóban mit egyeztetek meg azzal a hatóságok nem tudnak mit kezdeni. Kérdezz rá a főnöködnél hogy nem-e jelent be rendesen. Ha nem akkor mérlegelj hogy neked jó e ez a hely így is ha pedig nem akkor kezd el új munkahelyet keresni.
2020. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!