Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel tudom leszedni a fenyőgy...

Mivel tudom leszedni a fenyőgyantát a gyerek kezéről, arcáról?

Figyelt kérdés
Mindene ragad. Bekente a kezeivel az egész arcát, mintha maszkot vinne fel.
2020. márc. 5. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Olajjal próbáld meg.
2020. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Terpentinnel.
2020. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek is oldják, de a terpentin bőrön keresztül is felszívódik, és mérgező.

[link]

Én sima motorbenzinnel szoktam leszedni a gyantát, vagy lakkbenzin hígítóval, valamelyik mindig van kéznél. Egy kicsi a rongy sarkára, és nem kell dörzsölni a bőrt, hanem simán pár húzással le lehet törölni. Ugyanígy oldja az árcímkén lévő ragacsot meg az egérragasztót.

Utána szappanos vízzel is érdemes letörölni az adott részt, hogy ne kelljen kizárni a gyereket a házból a szaga miatt. :)

2020. márc. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyereknek inkább a sebbenzint javasolnám. Patikában lehet kapni. Csak óvatosan a használatával, mert erős zsíroldó, tehát utána nem árt kézkrémet/arckrémet használni az erősen kiszáradt bőrre.
2020. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Vegul liszttel kentuk be es dorzdoltuk. Aztan etolajjal s szemerol, de fajt neki.

Masnapra a java lekopott ,e egy alspos furdes utan minden eltunt.

2020. márc. 6. 22:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy így mg tudtad oldani. :)

Tényleg ez a legbőrbarátabb megoldás.

2020. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!