Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy munkaügyi ellenőrzés...

Egy munkaügyi ellenőrzés meddig húzódhat el? ( Tudomásom szerint maximum 60 napon belül, le kell zárni a vizsgálatot) Jelentettem szintén a munkaügyi hatóságnak a felmondásom ügyét, na ez ügyben megidézett a hatóság tanúként.

Figyelt kérdés
Nyugdíja Rendőr bűnügyi alezredes, vagyonőr-kén dolgoztam egy nagy belvárosi üzletben. A csoportvezető a Btk. kioktatásakor és a minősíthetetlen hangneméből vitánk keletkezett. A munkaadót feljelentettem a munkaügyi ellenőrzési hivatalnál elkezdődött a vizsgálat, fejek hullottak, a munkaadónál, de a csoportvezető a helyén maradt, ebből kifolyólag a felmondásomat tértivevénnyel megküldtem a munkáltatónak. A felmondásom kézhezvétele után a munkaadóm azonnali hatállyal kirúgott a cégtől. Most munkaügyi perben állok a munkaadóval szemben, ahol kitárulkoztam minden törvényellenes munkaadó általi feladatokkal kapcsolatban. Sajnálatos az a tény, hogy e cégnek a vezetője egy volt rendőr felső tiszt, és a vizsgálatokat kimossák, és nem történik semmi az ügyekben. Bízom még a bírósági eljárásban, hogy nekem ad igazat.Miért van ez ma is a sógor, koma jó barátság?
2020. márc. 6. 21:35
 1/6 A kérdező kommentje:
A felmondásom a munkaadó kézhez vételét követő két hét elteltével kirúgott a cégtől. (Ez a helyes megfogalmazás).
2020. márc. 6. 22:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Most akkor munkaügyi perben állsz, vagy egy munkaügyi ellenőrzés közepén tartasz?

Nem mindegy.


Én bízom a munkaügyi perben, ott nem szokás a részrehajlás.


Az én perem 9 hónapig tartott, a végén "peren kívüli megállapodás" lett belőle, amint érezte a cég, itt labdába nem rúghat.

2020. márc. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A munkaügyi ellenőrzés is folyamatban van még, és a munkaügyi bíróság eljárása is. A munkaadó írásban kért arra, mondjam vissza a felmondásomat, amíg ezt meg nem teszem nem tud a munkaadó oldaláról lépni. Csak a felmondásomat a kézhezvételtől számítottan két hét elteltével, tudott lépni a munkaadó? Én a büntető ügyekben vagyok otthon, nem pedig a munkaügyi ellenőrzésekben és a perekben.
2020. márc. 7. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:

"mondjam vissza a felmondásomat,"


Ez micsoda hülyeség? :)


A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, ha már megtetted, joghatást vált ki.

A felmondás "meg nem történtté nyilvánítása" akkor lehetséges, ha mindkét fél akarja azt.


De ezt kérni/elvárni az eljárásnak abban a szakaszában, amiben éppen vagytok? Normális? És egyáltalán miért kéne? Kinek és miért lenne az jó? Mi vele a célja?


Ha tudtok, egyezzetek meg peren kívül. Ha megfelel a megállapodás Neked is, és a teljesítés is megvan vele kapcsolatban a cég részéről, akkor állítsd le a munkaügyi pert, és állj el a munkaügyi hatósági vizsgálattól is, mondván megegyeztetek. Az egyezség legyen írásban! Ha felmerült perköltség már, akkor azt vállalja át írásban a cég!

2020. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagyon őr társaimtól szereztem tudomást arról a tényről, miszerint a munkaadó az lobbyzik azért hogy a munkaadó mondjon fel nekem. Na ezt az örömet nem adom meg neki. Egyébként is a vagyonőr csoportvezetője miatt mennek el a dolgozói de a csoport vezető a helyén marad. Egy nagyon komolytalan munkaadóról van szó.
2020. márc. 8. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:

:)


Ha Te egyszer már benyújtottad a felmondásod, akkor milyen hülye gondolat azt überelni a munkáltató részéről.

Normális az ilyen?!?!?!?

2020. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!