Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan kontaklencse ami...

Manchester10 kérdése:

Van olyan kontaklencse ami bármeddig lehet viselni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Mivel mind tartalmaz vizet ami nem marad meg örökké benne.
2010. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. ha túl sokáig van benn folyamatosan egy lencse a szemedben, belenő a szaruhártyádba :S Sajna én magam is láttam ilyen bénát, aki nem vette ki a hónapos lencsét egy évig. Látott, de aztán nagyon durva műtétek sorozata jött, és nagyon megszívta.

Végleges látásjavítás max lézerrel lehetséges.

2010. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok féle van: www.yukka.hu itt találsz minden félét, le van írva meddig lehet használni, van amit 30 napig lehet folyamatosan stb.. (nekem olyan van, de én estére kiveszem, mert nem szeretem, ha bent marad, viszont a simát csak 10 órán át lehet hordani nekem pedig mindig tovább volt bent és már féltettem a szememet)
2010. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de amugy a kontaklencse bárkinek lehet nem??
2010. júl. 25. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bárkinek. a doki tudja megmondani, hogy lehet-e. De azért az esetek nagy részében lehet.
2010. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és hogyan kell tisztítani?
2010. júl. 25. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem alkalmas mindenki rá, van barátnőm, akivel együtt mentünk el kontaktot kérni, és neki a szeme túl érzékeny volt, meg nem bírta, hogy a lencse lefedi, ezért folyton könnyezett, pislogott, irritálta a szemét, és nem hordhatott. Meg van, akinek a szemgolyója görbülete nem passzol.

Ezért előbb egy sor vizsgálaton esel át, és kapsz próbalencsét egy hétre.

2010. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktfolyadékban, amit adnak hozzá. Van egy kis lencsetároló doboz, azokba kell önteni belőle, és bele a lencsét.A lencsét használat utána kezedben is meg kell mosnod a folyadékban. Nem bonyolult.
2010. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösszi szépen a válaszokat
2010. júl. 25. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!