Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az esély...

Szerintetek mennyi az esély rá hogy elkapjam a koronavírust ha pizzát rendelek?

Figyelt kérdés
Nyilván ezzel a témával kapcsolatban..hogy is fogalmazzak..nagyobb horderejű kérdések is megfogalmazódtak bennem, de az interneten erről semmit sem találni.. hogy mekkora rizikófaktort hordoz magában a szállítás, az elkészítés stb ugye látni a neten ahogy a futár, szakács, mindenki maszkot, kesztyűt visel, ez nagyon aranyos csak gondoltam lehet hogy a háromszázadik fuvar, pizza után már nem fogják olyan véresen komolyan venni. Nyilván a dobozokat sem fogják egyesével lefertőtleníteni és hiába van kesztyű a futáron ha napi szinten több száz bankjegy fut át a kezén..szal..ja most így bele gondolva lehet hogy ezt meg is beszéltem magammal és nem rendelek:'D

2020. márc. 23. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Most megkivantam egy pizzat miattad
2020. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tüsszent, köhög a szakács rá a pizzádra, wc után nem mos kezet stb, szerinted?
2020. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
.. es ha megmikrozzuk egy kicsit?
2020. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó...csak tudjátok kicsit tovább gondolva a dolgot, ennyi erővel éhen is dögölhetünk hiszen a boltba vásárolt élelmiszerek, alapanyagok is ugyanakkora kockázatot hordoznak ebből a szempontból.. a készpénzt is elfelejthetjük stb stb
2020. márc. 23. 19:15
 5/5 2*Sü ***** válasza:

Ha a minimális óvintézkedéseket betartod – ha átvetted a pizzát, kiveszed a dobozból, majd kezet mosol –, akkor én nagyobbra becsülném annak az esélyét, hogy békeidőben közúti balesetet szenvedsz, mint annak, hogy pont így fertőződöl meg.


Félre ne értsen senki, nem akarom lebecsülni ezzel az óvintézkedések fontosságát, jelentőségét. De azok azt a célt szolgálják, hogy a *jövőben* ne legyen ennél sokkal durvább helyzet. De a jelenlegi fertőzöttszámmal *ma* nincs ok rettegni. Azért attól, hogy járvány van, nem változott át a kinti levegő ciángázzá. Sokkal-sokkal nagyobb a félelem bennünk, mint amilyen valós veszélyben vagyunk *ma*. Persze ez jó, mert pont ez sarkall minket olyan elsőre irracionálisnak tűnő óvintézkedésekre, amik viszont objektíve mégis szükségesek ahhoz, hogy a járvány ne érintse a lakosság nagy hányadát.

2020. márc. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!