Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1 év börtönt kaptam 2 évre...

Saucony kérdése:

1 év börtönt kaptam 2 évre felfüggesztve szerintetek elfogadjam? Ma van az utolsó nap hogy fellebezhetek.

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom hogy ha fellebbezett és kérem a tárgyalás tartását És lesz egy tárgyalás akkor bíróság hogy fog dönteni attól félek hogy lehet hogy adnak enni a súlyosabb büntetést És ez már nem felfüggesztett lesz. Mivel első bűntényes vagyok azért zavar ez a dolog hogy egyből felfüggesztettet kaptam. Ért valaki ehhez a témához?

2020. márc. 25. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit követtél el. Igen, adhatnak súlyosabb büntetést, ha van valami körülmény amit az elsőfokú bíróság nem vett figyelembe. Csak akkor érdemes, ha ez enyhítő körülmény volt.
2020. márc. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia súlyos testi sértés 8 napon belül gyógyuló de akár lehetett volna 8 napon túl gyógyuló is. Ez van írva vádiratban. de én eddig úgy tudtam hogy amit az ügyész indítványozza bíróság elfogad és én az ellen fellebbezett akkor nem adhatnak annál erősebbek mint amit az ügyvéd indítványozott. De ezt azért kérdezem mert tanácstalan vagyok el fogadjam e vagy tovább vigyem az ügyet
2020. márc. 25. 07:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem mindig azt fogadják el. Tárgyalás van, amin az ügyész is előadja ami szerinte volt, meg a te ügyvéded is. A kettőt összevetve a bíróság dönt. Ha eddig nem tetted, sürgősen beszélj egy ügyvéddel, ő ismeri a törvényeket elég alaposan hogy tudja, érdemes-e tovább vinni.
2020. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem kettővel is az egyik azt mondta hogy nem lehet súlyosabb ítélet mint ami a vádiratban van és amint indítványozott az ügyész. A másik meg azt mondja hogy fogadjam el mert bármi előfordulhat. Szóval nem egyszerű a döntésem és ezt ma kell be adjam papíron hogy kérem e tárgyalás tartását vagy sem.
2020. márc. 25. 07:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Komolyan gondolod, hagy ha két ügyvéd különböző kimenetel lehetőségét látja, akkor itt, minden számba vehető körülményből semmit sem ismerve, meg tudja bárki válaszolni, hogy mit tegyél; mivel jársz jobban, rosszabbul?

Hogyan lehet ezt tudni? Még a különböző bíróságok sem egységesen ítélnek meg eseteket; nem csak a büntetés mértékét tekintve. Hány olyan eset van, amikor a másodfokú bíróság a cselekményt másként minősíti, mint az elsőfokú? Persze, ha helyben hagyja is, attól még hányszor módosítja a büntetés mértékét? Vagy, például, néhány éve olvastam az Autóklub jogászától, hogy parkolási pótdíjnál, peres esetekben, Budapesten előre tudta az ítéletet, mert attól függött, hogy a Budai-, vagy a Pesti Központi Kerületi Bíróság tárgyalta. Az egyik következetesen a bírságolt javára döntött, azzal indokkal, hogy elégtelen a közterület-felügyelet bizonyítéka; a másik a bírságolt ellenében döntött, mert ott volt a közterület-felügyelet elvárásoknak eleget tevő bizonyítéka.

2020. márc. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyet nem ismerve: én elfogadnám. Gyakorlatilag nem kaptál semmit! Két évig vigyázol, hogy ne keveredj semmibe.
2020. márc. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen de addig az erkölcsi nem lesz tiszta és most jelenleg elképzelhető hogy a munkámat is elveszítem ez miatt a szar járvány miatt. Pontosabban nem mondta a munkáltató De ez is benne van a pakliban. Utánna mi lesz ha nem kezd tiszta az erkölcsi 2 évig? Nem kellek majd egy munkáltatónak sem!
2020. márc. 25. 08:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindig van egy ilyen troll aki megjelenik ilynekor :) amúgy nem vagyok egyáltalán agresszív És sose voltam büntetve. Ez egy nagyon bonyolult ügy de ezt pont neked nem fogom taglalni. És húz el innen senki nem kíváncsi rád netkaratés
2020. márc. 25. 08:55
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

"Utánna mi lesz ha nem kezd tiszta az erkölcsi 2 évig? Nem kellek majd egy munkáltatónak sem!"


Hát nem tudom, milyen munkakörökbe jelentkezel, de tőlem soha senki nem kért erkölcsi bizonyítványt. Azt sem tudom, hogy néz ki!

2020. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel ennél kevesebbet szinte biztosan nem fogsz kapni, inkább fogadd el. Mire mész vele, ha még később lesz tiszta az erkölcsid??? Mert most ítélkezési szünet van, mire utolérik magukat, ki tudja, mire lesz tárgyalás, aztán ítélet.
2020. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!