Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez hamisítványnak minősül?

Ez hamisítványnak minősül?

Figyelt kérdés
Félig filozófiai kérdés, de nem teljesen. Ha adott egy tárgy, aminek a doboza megsemmisült (mondjuk elégették), egy hiteles másolata a doboznak vajon eredeti, vagy hamisítvány lesz? Az eredeti már nem létezik, csak egy vele azonos, akkor a vele azonos lesz az eredeti, nem? Hisz nincsen a világon másik eredetije.

2020. márc. 26. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést, de eredeti az egy van.

Lehet eredetivel egyenértékű másolat, de az nem eredeti.

2020. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy megsemmisül az eredeti, a bármilyen jóminőségű utánzat nem lesz eredeti. Csak egyedüli utánzat lesz.
2020. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2: Ezt értem, és én is így gondolom. Mivel viszont nem létezik eredetije, ezért nem is vethető össze az eredetivel, hogy mondjuk megnézzék utánzat e. Bár ez már csak elmélkedés (sőt, az egész kérdés az). Ha felújítom az eredetit, az az eredeti marad. A másolást nem tekinthetjük olyan esetben ha semmi nincs az eredetiből, egy 0% -ról 100%-ra restaurálásnak?
2020. márc. 26. 22:36
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont ha 0,0001% -a, mondjuk 1miliméter az eredetiből van, és úgy újítod hozzá a többit, akkor eredeti marad, felújítottan. Messze vezet ez a kérdés, szerintem inkább szentimentális dolog ez innentől, csak a tudat és érzet, hogy "ez nem másolat".
2020. márc. 26. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a tárgy megmarad és a doboza ég el akkor attól a tárgy még eredeti csak már nincs meg az eredeti csomagolása :)

A másolat, az másolat, replika ha nem ugyanabban a gyárban készült, nem ugyanattól a gyártótól.

2020. márc. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!