Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy hiavatlos eljárás során...

Egy hiavatlos eljárás során bizonyítéknak minősül e egy fotó?

Figyelt kérdés

Egy hiavatlos bírósági eljárás során hiteles bizonyítéknak minősül-e egy fotó / képernyő kép, amit nem hivatalos személy hanem civil személy rögzített és bizonyítéknak szeretné fel használni. Lehetséges e? Vagy csak az minősül bizonyítéknak, amit hivatalos személy (rendőr, ügyvéd, bíró, orvos, mentős, tűzoltó, ügyész stb) rögzít?

Választ előre is köszönöm.



2018. dec. 14. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen de 2 szakértő is kell, 1 informatikai, aki az eredetét igazolja, és egy képszakértő, aki azt, hogy a képet nem te fótóboltoztad.
2018. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem és olyankor mi a helyzet ha egyik felén megvan a kép de én felemen nem lenbe meg?
2018. dec. 15. 00:13
 3/6 anonim ***** válasza:

egy ilyen helyzetben az elsődleges dolog, amit a bíróság mérlegel, hogy szükséges-e a kép, mint bizonyíték, vagy elegendő, ha te vagy más tanúvallomást tesz róla, hogy úgy volt, ahogyan állítod. sok esetben a fotó nem növeli a bizonyító erőt. illetve a következő kérdés, hogy a kép valóban azt bizonyítja-e, amit állítasz és csak ezután jön, hogy amennyiben elfogadják bizonyítéknak, akkor vizsgálni kellhet azt is, hogy valódi-e a kép, nem hamisítvány/manipulált-e.


ezt a te oldalad, másik oldal kérdést nem igazán értem, de itt is az a fő kérdés, hogy a rendelkezésre álló kép tényleg azt bizonyítja-e, amit kell és egyértelmű-e a bizonyító ereje, vagy félreérthető-e?

2018. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a biztosat egyébként a bíróság mond majd ki róla a per során, addig meg az úgyvédeddel erdemes erről beszélgetnek, mert ő fogja a bíróságon képviselni a képed bizonyító erejét...
2018. dec. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem csak az a helyzet hogy képeket ellenem szeretnének felhasználni bizonyítéknak egyébként egy elég bonyolult téma, mert segítségbe kaptam egy 3$ összértékű digitális kulcsot (ez volt november 20) és az aki segített úriember fel hívott engem (ez volt december 14) hogy a egyenlegéről eltűnt pontosan 200 000HUF amit természetesen rám szeretne fogni, olyan vádakkal is hogy adatokkal való visszaélés és csalás. Mikor ő nem adott ki semmi adatot csak én adtam meg adatot mint email címet weboldalt és magyarázatot, a csalás meg ami virtuális (ez esetben xbox360) az szerintem nem ütközik joghatályokba, ja és ők a beszélgetéseket szeretnék felhasználni

Egyébként a fizetés PayPal-al történt interneten keresztül.

Szóval ezért kérdeztem a képeket hogy fel lehet használni

2018. dec. 20. 07:18
 6/6 anonim ***** válasza:

beszélj jogi szakemberrel, ne anonim fórumon kérj jogi tanácsokat ismeretlenektől!


egy chat beszélgetésnél nem a kép a bizonyíték, hanem a beszélgetés., amit nyilván nem csak egy képen tudsz bemutatni, hanem az online rendszer is megőrzi. innentől nem a kép bizonyító ereje a kérdés, hanem hogy abból a beszélgetésből mi derül ki.


beszélj ügyvéddel!

2018. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!